Відбулося засідання Урядового комітету з питань розвитку реального сектора економіки

09 ноя, 10:14

На черговому засіданні Урядового комітету з питань розвитку реального сектора економіки основну увагу його учасники зосередили на трьох питаннях. Заступник міністра економіки Володимир Ігнащенко доповів про підсумки соціально-економічного розвитку України за 9 місяців 2005 року та проект Державної програми економічного і соціального розвитку на 2006 рік.
 
Після обговорення, врахування пропозицій, зауважень, побажань доопрацьований документ підготовлено для розгляду на засіданні Кабінету Міністрів.
 
З інформацією про проект Енергетичної стратегії України до 2030 року виступив міністр палива та енергетики Іван Плачков.
 
Взявши до уваги зроблене, и Урядового комітету критично оцінили презентований проект, в якому не знайшли належного відображення нові технології, пов’язані з технічним прогресом. Зокрема, це стосується розвитку енергетики з нетрадиційних джерел, проблем захисту довкілля, невизначеності затрат та енергозбереження, про що наголошувалося на засіданні.
 
Перший віце-прем’єр-міністр України, голова Урядового комітету Станіслав Сташевський, підводячи підсумки, поставив завдання продовжити роботу над цим важливим документом, залучивши до неї провідних вчених, фахівців галузі, експертів. Рекомендовано організувати широке обговорення напрацьованого з громадкістю за “круглими столами”, на конференціях, при потребі здійснити незалежну експертизу та погодити основні напрямки енергетичної стратегії України до 2030 року з відповідними міністерствами.
Детально і всебічно на засіданні була проаналізована діяльність державних (національних) акціонерних та холдингових компаній із запрошенням їхніх керівників. Були створені робочі групи, які вивчили фінансовий та економічний стан підприємств у кожному конкретному випадку.
 
Є багато компаній, які функціонують успішно, розвивають виробництво, наповнюють бюджет, вчасно виплачують зарплату. Серед них ДАК “Артем”, голова правління Станіслав Смаль, ХК “Луганськтепловоз”, голова правління Віктор Бикадоров, ДХК “Укрвуглепромтранс”, голова правління Олексій Рибко та інші.
Але є чимало й інших державних акціонерних й холдингових компаній, які працюють вкрай погано і ледве животіють.
До таких робочими групами віднесено ДАХК “Київський радіозавод”, голова правління Микола Обілець, ХК “Краян”, голова правління Микола Приступа, ДАХК “Укрпапірпром”, голова правління Сергій Погорєлов та інші. Запропоновано для ефективності господарювання здійснити там, де це можливо відповідну реорганізацію компаній і холдингів, декотрі з них передати в управління профільними міністерствами, оновити склад Наглядових рад, в окремих випадках державні акції виставити на продаж.
 
Члени Урядового комітету підтримали пропозиції робочих груп. Станіслав Сташевський доручив на основі пакетів документів про фінансово-економічний стан кожної компанії чи холдингу, що мають бути узгоджені з відповідними міністерствами і службами, підготувати проекти постанов для другого розгляду на наступному засіданні Урядового комітету.
 
Інф. Прес-служби Кабінету Міністрів

Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/2478.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua