Олександр Туру: законодавчі зміни передбачають відстрочення сплати та списання боргу платникам податків

29 дек, 09:13

«Внесеними нещодавно змінами до Податкового кодексу України  передбачено, що у разі, коли загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,   податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються. Крім цього, не застосовується право податкової застави», – нагадав Олександр Туру, заступник начальника Головного управління ДПС у м. Києві.
Порядок відстрочення сплати та списання податкового боргу платникам податків, які зазнали втрат внаслідок карантинних обмежень визначено Законом України від 04 грудня 2020 року № 1072 - ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Змінами визначено, що податковий борг платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, який у загальній сумі не перевищує 6800 гривень і обліковувався за такими платниками податків станом на 01 грудня 2020 року та залишився непогашеним станом на дату надання відстрочення, може бути відстроченим до 29 грудня 2021 року.
 Крім того, у разі погашення у повному обсязі грошовими коштами платниками податків протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом     № 1072 суми податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виникли станом на 01 листопада 2020 року, та за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, штрафні санкції і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого податкового боргу, підлягають відповідно до п. 23 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу списанню у порядку, визначеному для списання безнадійного податкового боргу, за заявою платника податків.
 Зазначене положення не застосовується щодо:
 великих платників податків, що відповідають критеріям, визначеним п.п. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу;
 осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства;
  осіб, щодо яких наявні судові рішення, що набрали законної сили, якими розстрочено (відстрочено) стягнення податкового боргу;
  банків, на які поширюються норми Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»;
 осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
 осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.
Підлягає списанню податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за всіма податками та зборами не перевищує 3060 грн. відповідно до п. 24 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/249495.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua