Гаряча лінія «Новації у сфері застосування програмного РРО»

24 май, 14:58

Днями фахівець Державної податкової інспекції у м. Покрові Ольга Гаєвська під час проведеного сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», надала відповіді на питання громадян стосовно зазначеної теми.
 
Питання: Яке обладнання можна використовувати при застосуванні ПРРО?
Відповідь: ПРРО можна встановити на смартфон, планшет, комп'ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до Інтернет. Додаток «Вчасно.Каса» доступний для пристроїв з такими операційними системами: Windows, Android.

Питання 1: Доброго дня. Поясніть мені, будь ласка, для яких видів діяльності підприємців-спрощенців є обов’язковим РРО в 2021 році?
Відповідь 1: Доброго дня. При здійсненні розрахункових операцій підприємцями – платниками єдиного податку, незалежно від обсягу доходу, застосування РРО (касових апаратів) чи програмних РРО є обов’язковим для таких видів діяльності
- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту
- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння
- реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення.
- надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

Питання: Чи можна відмовитися від РРО і почати застосовувати ПРРО?
Відповідь: Так, суб'єкти господарювання, які у зв'язку із застосуванням ПРРО вирішили відмовитися від застосування РРО, строк служби яких не закінчився, повинні скасувати реєстрацію таких РРО у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, із поданням до контролюючих органів звітних документів.
Програмне забезпечення для встановлення на гаджети суб’єктів господарювання, розроблене ДПС України, є безкоштовним.
Питання. Які дії суб’єкту господарювання, якщо відсутній фіскальний чек на вебпорталі ДПС в Реєстрі «Пошук фіскального чеку»?
Відповідь. Інформація про фіскальний чек з’являється на вебпорталі ДПС в Реєстрі «Пошук фіскального чеку» у разі:
фіскалізації чека у режимі онлайн – після отримання на пристрій підтвердження його фіскалізації на фіскальному сервері ДПС;
фіскалізації чека у режимі офлайн – після отримання від пристрою пакету даних про чеки сформовані в режимі офлайн (після відновлення зв’язку між програмним реєстратором розрахункових операцій та фіскальним сервером ДПС).
Якщо фіскальний чек відсутній за результатами пошуку засобами Електронного кабінету, то необхідно повторно перевірити введені дані у пошукових реквізитах та повторити пошук.
У разі відсутності фіскального чеку суб’єктом господарювання може бути надісланий лист з повідомленням про його відсутність до ДПС. До такого повідомлення необхідно додати копію чеку, який не знайдено.

Питання. Як пов’язуються між собою ПРРО, господарські одиниці та касири?
Відповідь. Програмний реєстратор розрахункових операцій (далі – ПРРО) реєструється на окрему господарську одиницю, реквізити якої зазначаються у розрахунковому документі (чеку).
Касир, що здійснює розрахункові операції засобами такого ПРРО, має засвідчувати відкриття зміни, проведення розрахункової операції шляхом накладання на повідомлення про відкриття зміни, розрахунковий документ/Z-звіт свого електронного підпису або електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/252702.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua