Visa купує компанію відкритого банкінгу за 1,8 млрд євро

03 июл, 08:00

Американська компанія Visa підписала угоду про купівлю шведського фінтех-стартапу Tink за 1,8 млрд євро ($2,1 млрд).

Visa розраховує за допомогою Tink прискорити впровадження відкритого банківського обслуговування в Європі.

Завдяки об’єднанню мережі Visa та відкритих банківських можливостей Tink буде забезпечено більшу цінність для європейських споживачів та підприємств за допомогою індивідуальних інструментів управління фінансами.

«Visa прагне зробити все можливе, щоб сприяти інноваціям та розширювати можливості споживачів на підтримку відкритих банківських цілей Європи», – зазначив у заяві генеральний директор Visa Аль Келлі.

Після звершення угоди, яка відбудеться після схвалення регуляторів, Tink збереже бренд, команду та керівництво, а штаб-квартира залишиться в Стокгольмі.

Visa очікує, що розробки Tink щодо запобігання шахрайства з API-інтерфейсами допоможуть створити безпечну платформу для приватних клієнтів і компаній.

При цьому Visa наголошує, що купівля Tink не вплине на програму зворотного викупу акцій або дивідендну політику компанії.

«Коли ми розглядали пропозицію Visa, стало зрозуміло, що ми маємо спільну місію — з’єднати фінансовий світ та пришвидшити зростання та впровадження цифрових фінансових послуг», – підкреслили засновники Tink, шведські підприємці Даніель Кьєллен і Фредрік Гедберг.

Про купівлю Tink було оголошено після того, як у січні 2021 року у Visa зірвалася покупка американського фінтех-стартапу Plaid за $5,3 млрд, який теж працює у сфері відкритого банкінгу. Мінʼюст США стверджував, що угода могла дати змогу Visa сформувати монополію на ринку електронних переказів за дебетовими картами.

Tink заснований у 2012 році, починав як застосунок для управління фінансами, але пізніше зосередився на відкритому банкінгу. Компанія надає розробникам і третім сторонам доступ до банківських даних через відкритий API (прикладний програмний інтерфейс). Ці дані дають змогу створювати фінансові продукти й інструменти для управління фінансами, а також повʼязувати банківські рахунки з мобільними застосунками.

Послугами Tink користуються понад 3400 банків та інших установ та понад 250 млн клієнтів банків Європи. Серед клієнтів стартапу – PayPal, American Express і інші.

Инф. finance.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/253539.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua