МВФ побачив небезпеку в переході країн на Bitcoin

29 июл, 09:45

Міжнародний валютний фонд зазначив загрози, які несе прийняття децентралізованих криптовалют, таких як Bitcoin, як національна валюта.

У спільному листі фінансового радника і директора відділу маркетингу МВФ Тобіаса Адріана і головного юрисконсульта та директора юридичного відділу Роди Уікс-Браун сказано, що криптовалюта може стати популярним способом платежів в країнах з високою інфляцією і недоступним банківським обслуговуванням.

На думку Адріана і Уікс-Браун, країни, в яких криптовалюта має статус національної валюти або законного платіжного засобу, можуть отримати внутрішні нестабільні ціни, а також неможливість боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Представники МВФ серед іншого нагадали про екологічні проблеми, які несе майнінг цифрових активів.

У червні 2021 року Сальвадор став першою в світі країною, яка на державному рівні узаконила обіг Bitcoin і наділила його статусом офіційного платіжного засобу, нарівні з доларом США.

Відповідно до закону, який прийняв сальвадорський парламент, ціни в Сальвадорі можуть встановлюватися в Bitcoin, також в криптовалюті можна буде сплачувати податки. Обмін Bitcoin на долари, який також є валютою Сальвадора, не буде обкладатися податком на приріст капіталу. Обмін відбуватиметься за ринковим курсом.

Закон про визнання Bitcoin платіжним засобом набуде чинності в Сальвадорі 7 вересня. Кожен житель країни зможе отримати $30 в Bitcoin після налаштування криптогаманця Chivo, розробленого сальвадорським урядом.

Инф. finance.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/254261.htmlЧитайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua