Визначено порядок відкриття та ведення рахунків для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування

17 авг, 15:16

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома.
На виконання норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон) Національний банк визначив порядок відкриття та ведення поточних рахунків зі спеціальним режимом використання у національній та іноземних валютах, а також банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 5 серпня 2021 № 83 «Про затвердження Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування» (далі – Положення) –
https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_05082021_83
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року.
Фізичні особи, які мають намір відповідно до норм цього Закону скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування (далі – декларанти), звертаються до банку для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання (спеціальному рахунку) та розміщення готівкових коштів в національній та іноземних валютах, банківських металів (з фізичною поставкою).
Так, відповідно до вимог Положення декларант відкриває в банку спеціальний рахунок та вносить на нього готівкові кошти, банківські метали через операційну касу банку за заявою на переказ готівки, а у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» зазначає «добровільне декларування».
Після підтвердження джерел походження грошових коштів, банківських металів декларант має право:
§ перерахувати грошові кошти, банківські метали на власний поточний рахунок фізичної особи, відкритий в банку України;
§ або зняти грошові кошти, банківські метали та закрити спеціальний рахунок;
§ або подати в банк заяву та використовувати надалі цей рахунок як звичайний поточний рахунок фізичної особи, відкритий для власних потреб. 
Положення набирає чинності з 1 вересня 2021 року та діє до 1 вересня 2022 року.
Інформацію розміщено на офіційному вебсайті Національного банка України за посиланням
 
https://bank.gov.ua/ua/news/all/viznacheniy-poryadok-vidkrittya-ta-vedennya-rahunkiv-dlya-tsiley-odnorazovogo-spetsialnogo-dobrovilnogo-deklaruvannya


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/254781.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua