У Мінсоцполітики розповіли, що буде з декретними виплатами: як і кому надається допомога

29 авг, 16:00

Мінсоцполітики пояснило, чи мають право не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування жінки оформити допомогу.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Мінсоцполітики.
Допомога не застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування жінкам.

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Яка жінка вважається не застрахованою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування?

Не застрахованими в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування вважаються жінки:

• військовослужбовці;

• жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;

• непрацюючі жінки або зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;

• аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

• жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається:

жінкам із числа військовослужбовців — у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення;
жінкам, звільненим з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації – у розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу;
жінкам, зареєстрованим у центрі зайнятості як безробітні – у розмірі 100 відсотків мінімального розміру допомоги по безробіттю;
аспіранткам, докторанткам, клінічним ординаторам, студенткам закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти — у розмірі місячної стипендії;
непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб’єкти підприємницької діяльності, — у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.
Куди звернутися для отримання державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Заяву та документи приймають посадові особи виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Призначення і виплата державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюються органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання заявника.
Документи. Заява (за формою, затвердженою Мінсоцполітики); довідка встановленого зразка (видається лікувально-профілактичним закладом).

Додаткові:
• довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається;

• довідка ліквідаційної комісії про звільнення з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;

• довідка з центру зайнятості, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна.

Умови надання допомоги: Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення надійшло не пізніше ніж через 6 місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і виплачується за весь період відпустки.

Инф. finance.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/254965.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua