Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – тема пресконференції, яка відбулась в ІА «МОСТ-Днепр»

28 окт, 10:52

В інформаційному агентстві «МОСТ-Днепр» 26.10.2021 начальником управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Самсоненко Євгенією проведено пресконференцію на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування».
Самсоненко Євгенія розповіла, що з 1 вересня поточного року розпочалась кампанія одноразового добровільного декларування, яка триватиме до 1 вересня наступного року.
«Спеціальному декларуванню підлягають будь-які активи фізичної особи, які були одержані за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори станом на 01.01.2021.
Головною відмінністю такого декларування є принцип самовизначення. Тобто, кожна людина для себе самостійно визначає, чи приймати участь у декларуванні, одним платежем, чи безвідсотково. Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування», – повідомила Самсоненко Євгенія.
Спеціаліст відмітила, що скористуватися добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування.
Начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб зупинилась на ставках збору.
Так, ставка 2,5 % – ставка збору, яка застосовується до доходу фізичної особи у разі придбання державних облігацій з терміном обігу понад 365 днів;
5 % – ставка збору, яка застосовується до доходу у вигляді валютних цінностей, банківських металів, рухомого та нерухомого майна, розміщених на території України.
9 % – ставка збору – для валютних цінностей, розміщених за межами України.
Також Самсоненко Євгенія звернула увагу на те, що тимчасово з 1 вересня до 1 березня 2022 гору для іноземних валютних цінностей діє ставка – 7 %.
Фахівець зазначила, що одним із принципових моментів одноразового добровільного декларування доходів є те, що податкова служба не перевіряє джерело походження доходів.
«Податкова служба не має права вимагати ніяких додаткових документів. Крім камеральної перевірки декларації на наявність логічних та арифметичних помилок ніяких інших перевірок поданої звітності податкова служба не проводить. Для зручності, декларація подається до податкової служби виключно в електронному вигляді через електронний кабінет платника податків. В одноразовій декларації для різного типу активів передбачено свій окремий розділ», – резюмувала Самсоненко Євгенія.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/256768.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua