У Конгресі США запропонували не визнавати Путіна президентом Росії з 2024 року

19 ноя, 15:30

Конгресмен-демократ, співголова комісії Конгресу США з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінкської комісії) Стів Коен і його заступник, республіканець Джо Вілсон внесли на розгляд Палати представників резолюцію, що вимагає припинення визнання Сполученими Штатами Володимира Путіна президентом Росії, якщо він залишиться при владі після 2024 року. Відповідна резолюція опублікована на сайті офісу Коена, пише УНН.

Цитата

“Палата представників вважає, що поправки 2020 року до Конституції Російської Федерації були прийняті в порушення законів і міжнародних зобов’язань Російської Федерації; відмова від обмеження терміну президентських повноважень в результаті цих поправок є незаконною; і будь — яка спроба президента Російської Федерації Володимира Путіна залишитися на своїй посаді після закінчення його нинішнього і останнього терміну повноважень 7 травня 2024 року буде служити підставою для невизнання з боку Сполучених Штатів”, — сказано в тексті проекту резолюції.

Деталі

Конгресмени вказують, що стаття 81 Конституції Російської Федерації, прийнятої 25 грудня 1993 р., свідчить, що “одна і та ж особа не може займати посаду Президента Російської Федерації більше двох термінів поспіль”.

Автори резолюції згадують, що в РФ відбулося так зване “голосування за поправки” до Конституції, проте зазначають, що згідно з повідомленнями, процес проходив з великою кількістю порушень — “примусу виборців, багаторазовому голосуванні, вкиданні бюлетенів і порушенні таємниці голосування, а також одностороннім висвітленням в ЗМІ поправок, в той час як противники поправки не отримали ефірного часу в ЗМІ, їхні передвиборчі мітинги були заборонені, а їх веб-сайти заблоковані”.

Що було раніше

Державна дума Російської Федерації 24 березня прийняла в третьому читанні законопроект, який зокрема дає право нинішньому президенту Володимиру Путіну ще двічі балотуватися на пост глави держави.

Влітку минулого року президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким встановив дату набрання чинності поправок до Конституції — 4 липня 2020 року.

Тим же указом глава Кремля розпорядився провести офіційне опублікування Конституції Росії з внесеними в неї поправками. “Федеральній службі охорони Російської Федерації забезпечити офіційне опублікування Конституції Російської Федерації з внесеними в неї поправками на “Офіційному інтернет-порталі правової інформації”, — вказувалося в документі.

У грудні 2020 року Володимир Путін підписав закон, що розширює гарантії недоторканності колишніх президентів. Тепер глави держави після закінчення своїх повноважень можуть порушувати Кримінальний кодекс і Кодекс про адміністративні правопорушення без ризику зазнати переслідування. Те ж саме відноситься і до членів їхніх сімей.

Нагадаємо, 5 квітня 2021 року Путін підписав закон, який в тому числі дає йому право знову балотуватися на пост глави держави.

Саша Картер

Источник: УНН


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/257387.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua