Платники єдиного податку та РРО/ПРРО

19 ноя, 11:33

Днями на хвилях Дніпровської філії АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Дніпровська регіональна дирекція UA: ДНІПРО заступник начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Валерій Леонов повідомив про застосування  фізичними особами підприємцями РРО/ПРРО.
Він зазначив, що історія використання касового апарату триває понад  140 років.
Перший касовий апарат винайшов в 1879 році Джеймсом Ритти штат Огайо США, власник бару для контролю за персоналом власного бару.
Контроль за надходженням коштів (виручки) від продажу товарів (послуг) необхідний безпосередньо фізичній особі – підприємцю власнику бізнесу. Це дає змогу особисто контролювати кількість реалізованого товару (послуг), суми отриманих коштів з мінімальними витратами часу. Крім того, дає змогу контролювати залишок товарів, та у разі потреби здійснювати своєчасне його придбання у постачальників.
Крім того, наявність фіскального чека у покупця є гарантією та захистом прав споживачів.
На сьогодні весь цивілізований світ вже перешли на застосування електронних реєстраторі розрахункових операцій (онлайн каси).
Північна Корея застосовує онлайн каси з 2005 року,
Аргентина – з 2013 року;
Венгрія –з 2014 року;
Казахстан –з 2015 року;
Австрійська республіка – з 2016 року,
Словацька республіка –з 2018 року, тощо.
Однією з переваг використання електронних реєстраторів розрахункових операцій (он-лайн – кас, РРО, ППРО) є скорочення кількості перевірок та скорочення часу на їх проведення.
З 1 січня 2022 року для фізичних осіб підприємців – платників  єдиного податку другої, третьої та четвертої груп, які здійснюють підприємницьку діяльність в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, введено обов’язок щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій, відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.
Станом на 01.11.2021 в Головному управлінні Дніпропетровської області зареєстровано 98,9 тис. фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування на другій – четвертій групах.
Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами і доповненнями) визначено правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія цього Закону поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
 Реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються фізичними особами – підприємцями платниками єдиного податку (стаття 9 Закону №265) в наступних випадках:
- фізична особа – підприємець платник єдиного податку першої групи;
- при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів, які розташовані за межами стаціонарних приміщень;
- при продажу страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;
- при продажу проїзних і перевізних документів на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю;
- при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів;
- якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (склади, місця зберігання товарів, оптова торгівля тощо);
- при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу підакцизних товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену;
- при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів, а саме здійснення розрахунків за товари через:
- установу банку шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахункових рахунок (IBAN, он-лайн банкінг);
- безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;
- платіжний термінал та/або програмно-технічний комплекс самообслуговування, який належить банку.
Фізичні особи (громадяни) при здійсненні торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках (з торгівельних місць на ринках) не застосовують реєстратори розрахункових операцій.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/257393.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua