25 ноя, 14:30
На тлі аномального накопичення військ РФ біля кордонів України адміністрація президента США Джо Байдена "непомітно лобіює" союзників-демократів у Конгресі, щоб усунути з щорічного законопроєкту про оборонний бюджет пункти про нові санкції проти російсько-німецького газопроводу Північний потік-2. Про це з посиланням на джерела пише видання Foreign Policy.
Газогін поки не сертифікований регуляторами ФРН. Він може повністю викреслити Україну із маршрутів транзиту російського газу до Європи, що позбавить Київ доходів від транзиту в мільярди доларів на рік і, як пише видання, "зніме будь-які обмеження на здатність Росії завдавати шкоди Україні".
Видання наголошує, що Білий дім "змістив зусилля" зі спроби повністю знищити ПП-2 (що, на думку аналітиків, вимагає введення санкцій проти німецьких компаній) на зниження ризиків, які він становить для східноєвропейських союзників США.
Держсекретар Ентоні Блінкен та його топпомічники нібито телефонували до офісів Сенату минулого тижня, закликаючи скасувати поправки, які накладають санкції на низку організацій, що беруть участь у проєкті трубопроводу, – без можливості їхнього блокування відмашкою з Білого дому.
FP пише, що у Байдена нібито хочуть переконати конгресменів вивести з-під санкцій німецькі організації, які беруть участь у будівництві трубопроводу. Це "викликало гнів республіканців у Конгресі", додали журналісти.
За даними джерел FP, представники адміністрації попередили, що важливо не відштовхнути Німеччину, яка буде життєво важливим союзником у заходах у відповідь, якщо Росія масштабно вдереться до України. Співрозмовник у Конгресі назвав аргументацію Блінкена і команди такою, "яка викликає подив".
Палата представників уже схвалила законопроєкт про оборонку. Республіканці кажуть, що на розгляді в Сенаті є чотири поправки щодо подальших санкцій проти газопроводу.
У Держдепі не стали прямо відповідати на запитання журналістів на цю тему. Там вважають, що дебати про санкції можуть затримати ухвалення оборонного бюджету США.
Евгений Пилипенко
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/257561.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua