25 ноя, 14:45
Зарплати українських програмістів тепер вищі, ніж у Польщі. НВ Бізнес спільно з Korn Ferry порівняв рівень зарплати IT-фахівців в Україні з іншими країнами, а також виділив найпопулярніші мови програмування.
За даними видання, у 2020-2021 роках кількість ФОП, що спеціалізуються на комп'ютерних та інформаційних послугах в Україні, зросла на 40 відсотків. А експорт IT-послуг із України за 9 місяців 2021 року зріс на 35 відсотків. Виторг вітчизняного IT-бізнесу досяг $4,84 млрд — фактично рівня всіх 12 місяців минулого року.
Підвищений попит на таких фахівців вплинув і на те, скільки тепер заробляють у цій галузі.
Для більшості позицій цей рівень зарплат вищий, ніж у Польщі.
За даними Korn Ferry, найпопулярнішими мовами програмування є Java, JavaScript, C++, PHP, також Python.
Головні чинники зростання – пандемія коронавірусу та віддалений формат роботи. У світі відбувається глобальна диджиталізація бізнесу: компанії зі сфер фінансів, роздрібної торгівлі, енергетики, охорони здоров'я та інших індустрій переходять у диджитал формат та потребують дедалі більшої кількості фахівців.
Також активно розвиваються нові сфери та напрямки в IT. Зокрема, з'явилися MLOps фахівці за аналогією з DevOps та DataOps експертами. Це результат стрімкого зростання машинного навчання, нових методів обробки та збереження даних.
Спостерігається зростання запитів на кіберзахист. Минулого року атаки шкідливого програмного забезпечення у світі зросли на 358 відсотків, а кількість програм-шантажистів (ransomware) — на 435. За попередніми даними, кількість кібератак 2021 року вже перевищує показники 2020 року.
Понад 70 відсотків IT-компаній наголошують на браку розробників, у зв'язку з чим додатково деякі компанії готові запропонувати кандидату бонус під час працевлаштування. Експерти ринку прогнозують, що наступного року зарплати лише продовжать зростати.
Ольга Лицкевич
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/257562.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua