Правом на податкову знижку скористалися 133 тис. українців

12 дек, 18:00

Finance.ua як портал, що дбає про ваші заощадження, дізнався, що станом на 1 грудня 2021 року декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2020 році, для отримання податкової знижки подали більше ніж 133 тис. громадян. До повернення з бюджету декларанти визначили 399,6 млн гривень.

Як повідомляє пресслужба ДПС, середня сума податку на доходи фізичних осіб, що була заявлена в 2021 році до повернення з бюджету у звʼязку із використанням права на податкову знижку, на одну особу складає 3 тис. грн. У 2020 році цей показник становив 2,6 тис. гривень.

«Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України», — зазначає ДПС.

Для отримання податкової знижки громадяни мають до 31 грудня 2021 року включно подати податкову декларацію про доходи, отримані протягом минулого року. Право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тому для отримання знижки за 2020 рік необхідно подати декларацію до кінця грудня 2021 року.

До податкової знижки включаються витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності, в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

Податкова знижка надається, якщо у фізособи протягом звітного року були втрати на:

навчання;
отримання доступного житла за державними програмами;
оплату допоміжних репродуктивних технологій;
відсотки за іпотечним кредитом;
внески на благодійність;
страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя;
пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.

Инф. finance.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/257932.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua