Bloomberg назвав 10 головних ризиків для світової економіки у 2022 році

15 дек, 15:00

2022 року глобальна економіка продовжить відновлюватися. Але є фактори, які можуть стати на заваді зростанню, пише Bloomberg. Серед основних ризиків на 2022 рік аналітики називають штам COVID-19, інфляцію, ситуацію у Китаї і не тільки. Далі – 10 головних економічних ризиків наступного року.

Мутації коронавірусу
Новий штам COVID-19 може виявитися більш заразним і смертоносним. Це може вдарити по економіці. За прогнозами аналітиків, повернення до жорстких обмежень навіть на три місяці загрожує уповільненням економічного зростання 2022 року до 4,2%.

Інфляція
На початку 2021 року прогнозувалося, що США завершать рік з інфляцією у 2%, але цей показник вже близький до 7%. Зокрема, аналітики віднесли до стимулу інфляції загострення ситуації у відносинах між Росією та Україною, що своєю чергою призводить до зростання цін на газ.

Посилення політики ФРС
Для ринків жорстка політика ФРС означає проблему, особливо коли на них виникають "бульбашки". За прогнозами аналітиків, якщо регулятор тричі підвищить ставку і оголосить про готовність дійти до 2,5%, то 2023 рік США зустрінуть рецесією.

Проблеми Китаю
Зростання китайської економіки у 2022 році ризикує уповільнитися до 3% проти очікуваних 5,7%. Це спричинить "ефект доміно", вважають аналітики. Причина – політика "нульової толерантності" до коронавірусу незалежно від штаму, а також ігнорування наслідків кризи в секторі нерухомості.

Політичні потрясіння в Європі
Крім фактора України, аналітики також звертають увагу на майбутні вибори в Італії та Франції. У разі перемоги євроскептиків ціна запозичень для цих країн зросте, а у спреді суверенного держборгу у 300 базисних пунктах може настати рецесія.

Згортання екстрених стимулів
За оцінкою UBS, 2022 року уряди згорнуть підтримку приблизно на 2,5% світового ВВП. Цей фактор особливо позначиться на економіках Японії, Канади, Італії та Великої Британії.

Просідання економік, що розвиваються
Підвищення ставки ФРС, як правило, підвищує курс долара. Це викликає відплив капіталу, а іноді і валютні кризи в країнах, що розвиваються. У 2013 та 2018 роках від цього найбільше постраждали Аргентина, ПАР та Туреччина. За розрахунками аналітиків, крім перерахованих економік, у зоні ризику 2022 року також є економіки Бразилії та Єгипту.

Зростання цін на продовольство
Ситуація з доступністю їжі може помітно погіршитися навіть у порівнянні з арабською весною 2011 року, особливо в таких країнах, як Судан, Ліван та Алжир. Це означає ризик нової нестабільності у регіоні.

Наслідки Brexit
За прогнозами аналітиків, повномасштабна "торговельна війна" між ЄС та Великою Британією малоймовірна. Проте це не відкидає проблем на митних кордонах. Що своєю чергою може призвести до підвищення споживчих цін.

Війна наддержав
Негативний вплив на світову економіку може спричинити й ескалація навколо Тайваню. Найгіршим варіантом розвитку ситуації агентство називає "війну наддержав". За інших сценаріїв йдеться про санкції, які можуть заморозити зв'язки між Китаєм та США. Одним із негативних сценаріїв є колапс тайванського виробництва напівпровідників, який вдарить по багатьох галузях.

Анна Лыса-Кузмич, Юрий Тарасовский

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/258202.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua