24 дек, 14:15
Згідно з першими результатами дослідження Агентства з безпеки охорони здоров'я Великої Британії, люди, що інфікувалися омікрон-штамом коронавірусу, на 50-70% рідше потребують медичної допомоги в умовах стаціонару порівняно з попередніми варіантами. Про це повідомляє ВВС.
Звіт надійшов слідом за даними з Південної Африки, Данії, Англії та Шотландії, які вказують на зниження серйозності перебігу захворювання.
Новий аналіз базується на всіх випадках омікрон та дельта у Великій Британії з початку листопада, включно з 132 особами, що були госпіталізовані з омікрон-штамом. Протягом 28 днів після захворювання померло 14 осіб.
Звіт Агентства з безпеки охорони здоров'я свідчить про те, що:
- 31-45% людей з омікроном рідше потрапляють у відділення невідкладної допомоги;
- можливість госпіталізації нижча на 50-70% порівняно з іншими варіантами.
Проте легший варіант вірусу все ж таки може дати навантаження на лікарні. Проблема залишається в тому, що будь-яка перевага легшого вірусу може бути зведена нанівець великою кількістю людей, які інфікувалися омікроном. Велика Британія встановила черговий щоденний COVID-рекорд – 119 789 підтверджених випадків.
Також не зовсім зрозуміло, що станеться, коли омікрон охопить старші вікові групи, оскільки зараз більшість тих, хто інфікувався, – молодші за 40 років.
Дослідження британського агентства також показало наявність ознак того, що ефект бустерних доз у разі омікрону слабшає. Було показано, що дві дози вакцини забезпечують обмежений захист від зараження омікроном. Захист відновлюється бустерною дозою, але знижується на 15-25% через 10 тижнів.
Міністр охорони здоров'я Великої Британії Саджид Джавід назвав перші дані "багатообіцяльними", але попередив: "Випадки цього варіанту продовжують зростати з неймовірною швидкістю і вже встановили рекорд із захворюваності за день. Число госпіталізацій збільшується, є ризик, що британську систему охорони здоров'я буде перевантажено".
Вадим Ребрина
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/258525.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua