Інфікування омікроном, можливо, дає захист і від дельта-коронавірусу: чому це важливо

29 дек, 15:15

Омікрон може витіснити дельту, оскільки інфікування цим новим штамом коронавірусу у багатьох підвищує імунітет до, ймовірно, більш патогенної дельти. Про це йдеться у короткому препринті від південноафриканських учених, які зробили висновки на невеликій вибірці молодих людей.

До неї увійшли лише 33 щеплених та нещеплених пацієнти, які підхопили омікрон у ПАР. У людей брали два зразки сироватки крові: на самому початку хвороби та після одужання.

Було виявлено, що нейтралізація омікрону у них протягом двох тижнів після включення до дослідження зросла у 14 разів, а дельти – у 4,4 раза.

Автори висловили припущення, що таке зростання нейтралізації дельти у людей, які перенесли омікрон, потенційно може призвести до зниження здатності дельти знову інфікувати цих людей. Вже зараз у багатьох країнах спостерігається, що омікрон витісняє дельту і стає домінантним у популяції штамом.

Негативний момент у тому, що троє з чотирьох нещеплених, хто перехворів на омікрон, нейтралізували дельту слабо. Іншими словами, не факт, що після одужання від омікрон ви отримаєте значний захист від інфікування дельтою.

Водночас, пишуть у дослідженні, у двох пацієнтів не було нейтралізувальних антитіл до омікрону, тобто всю "роботу" зробив клітинний імунітет. Такі люди можуть бути із серйозним вірусним навантаженням у носогорлі та бронхах і інфікувати оточення, але водночас самі не захворіють до симптомів.

Евгений Пилипенко

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/258624.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua