Росія збудує новий газопровід із Китаєм – Сила Сибіру-2, в ЄС стурбовані – The Telegraph

10 янв, 15:15

Росія та Китай перебувають на стадії укладання угоди з питання будівництва нового газопроводу Сила Сибіру-2. Про це йдеться у матеріалі британського видання The Telegraph.

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін та його китайський колега Сі Цзіньпін, завершують угоду, згідно з якою Росія більш ніж подвоїть експорт трубопровідного газу до Китаю.

Це означатиме, що щорічно новим газопроводом Сила Сибіру-2 транспортуватиметься до 50 млрд кубометрів природного газу.

Зазначається, що прагнення Москви і Пекіна подвоїти постачання сировини до Азії залишилося майже непоміченим для країн ЄС, які останніми місяцями сперечалися навколо Північного потоку-2.

У матеріалі наголошується, що якщо проєкт буде підписано і будівництво газопроводу буде завершено, Росія зможе продавати газ із тих же родовищ, які обслуговують Європу, і ця диверсифікація дає додаткові важелі впливу. Аналітик з ICIS Томаш Маржец-Мансер вважає, що в РФ є достатньо ресурсів для задоволення попиту на обох ринках, але вона може надати перевагу покупцеві, який запропонує більшу ціну за газ.

Енергетичні зв'язки Китаю та Росії останніми роками поглиблюються. Перший прямий газопровід між ними – Сила Сибіру — відкрився в 2019 році і протягнувся на 2200 км між північним Китаєм та російськими газовими родовищами Ковиктинське та Чаяндинське у Східному Сибіру, йдеться в матеріалі.

Оскільки Китай намагається зменшити свою залежність від вугілля, потреба країни у природному газі зростає. Тим часом Росія намагається диверсифікувати свою діяльність порівняно з Європою, де майбутнє природного газу є невизначеним, оскільки континент прагне скоротити залежність від викопного палива, йдеться у статті.

The Telegraph пише, що газопровід Сила Сибіру-2 обговорювався багато років, але отримав новий імпульс на тлі напруженості у відносинах з ЄС.

Згідно з повідомленнями, Путін і Сі обговорили трубопровід під час телефонної розмови 15 грудня, після цього російський президент приймав Ухнаагійна Хюрелсуха, президента Монголії, через яку проходитиме трубопровід.

Крім того, за даними The Telegraph, Газпром проводить техніко-економічне обґрунтування трубопроводу, який буде збудовано спільно з Китайською національною нафтовою корпорацією. Базовий сценарій передбачає, що новий трубопровід може бути введений в експлуатацію до 2027 року.

"Оскільки угода про постачання газу існуючим трубопроводом була підписана невдовзі після зимових Олімпійських ігор у Росії в 2014 році, ігри в Пекіні в лютому цього року можуть знову стати каталізатором угоди", – йдеться у матеріалі.

Наталия Софиенко

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/258824.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua