Для наступного опалювального сезону Україні необхідно 160 млрд грн

20 фев, 12:00

Для проведення наступного опалювального сезону Україні необхідно 157,9 млрд грн.

Відповідні дані розміщено у пояснювальній записці до законопроекту № 7012−2 «Про Державний бюджет України».

У документі повідомили, що збільшення видатків зі спеціального фонду державного бюджету за допомогою спрямування коштів спеціального фонду у розмірі 239 млрд грн, отриманих від рентної плати за користування надрами, для видобування природного газу спрямовується на заходи із стабілізації ринку природного газу в обсязі 157,9 млрд грн.

«Це дозволить сформувати ресурс природничого газу для задоволення у повному обсязі потреб українських споживачів, знівелювати цінові коливання, запобігти стрімкому зростанню цін для споживачів, а також забезпечити стале проходження опалювального сезону 2022/2023 років», — ідеться у документі.

У січні цього року українці збільшили споживання електроенергії на 5% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

В Україні з початком опалювального сезону говорили про невиконання плану накопичення вугілля на ТЕС для виробництва електроенергії. При цьому Росія відмовилася експортувати в Україну вугілля, яке використовують на ТЕС для виробництва електрики.

На тлі такої ситуації Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Можливість для імпорту електрики з РФ та Білорусі з’явилася з 1 листопада, після кількамісячної заборони та судової тяганини.

Щоб уникнути дефіциту ресурсу та забезпечити склади паливом, Україна розпочала його імпорт, утому числі морем. Запаси вугілля на складах України зросли.

Також Україна в таких умовах зробила ставку на атомну генерацію.

Водночас, за даними Міненерго, у цьому опалювальному сезоні в Україні споживання електроенергії зросло майже на 6%.

Прем’єр Денис Шмигаль 15 грудня заявляв, що жодних віялових відключень споживачів від початку опалювального сезону не відбувалось. А кількагодинні відключення, які можуть мати місце в тому чи іншому місті, за його словами, — це «невідкладні ремонтні роботи на лініях електропередачі, про які попереджають заздалегідь, або аварійні ситуації, пов’язані з погодними умовами».

У Міненерго вказували: якщо українцям і відключають електроенергію — не через дефіцит. Єдина причина відсутності в домівках українців електропостачання — проведення планових та аварійних ремонтів оператором систем розподілення.

Инф. finance.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/259969.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua