Росії вдалося на три тижні відкласти дефолт

04 май, 15:00

Доларові платежі за двома випусками російських єврооблігацій на $650 млн почали надходити інвесторам, що означає, що Росія уникла дефолту за 11 годин до встановленого крайнього строку 4 травня. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Три інвестори підтвердили сьогодні, що їхні банки отримали платежі у доларах. Також великі міжнародні клірингові палати отримали та обробили платежі за єврооблігаціями РФ зі строком погашення у 2022 та 2042 роках, уточнює Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Щоб розплатитися облігаціями, Росія задіяла свої доларові резерви, бо ще на початку квітня американський Мінфін заблокував російські платежі з рахунків у США.

Дата можливого дефолту Росії переноситься на 25 травня, коли закінчується термін дії виключення з обмежень США, що дозволяють виплачувати відсотки та пов'язані з ними виплати власникам російських облігацій. Казначейство США ще не вирішило, чи слід продовжувати строк дії винятку.

США, Європейський Союз та інші країни намагаються відрізати Росію від її грошей за кордоном та виснажити ресурси Кремля, які він може витратити на війну.

США поки що не визначилися, чи варто Росії й надалі дозволяти проводити обов'язкові платежі за держпаперами та вимивати доларові резерви. Або через повне блокування платежів "організувати" дефолт, який залишиться ганебним тавром країни на багато десятиліть.

"Той факт, що Росія намагається провести платежі в доларах США, вказує, що вони дійсно хочуть уникнути дефолту", – цитує агентство Саймона Уевера, керівника Morgan Stanley зі стратегії суверенного кредитування країн, що розвиваються.

Наступні платежі за російськими облігаціями зі строком погашення у 2026 та 2036 роках мають бути здійснені до 27 травня.

На відміну від облігацій, за якими було зроблено виплати сьогодні, договірні умови облігацій 2026 та 2036 років потенційно дають Росії інші варіанти оплати.

Оплата облігацій 2036 року, номінованих у євро, включає використання рублів як крайній захід.

Облігації 2026 року, номіновані у доларах, також допускають оплату в євро, швейцарських франках або фунтах стерлінгів, а також виплату відсотків у доларах на рахунки за межами Нью-Йорка, наприклад, у Швейцарії, Великій Британії чи Євросоюзі.

Роман Брыль

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/260904.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua