Українські айтівці просять Нацбанк переглянути режим валютного курсу

24 май, 16:30

Українські айтівці просять Нацбанк переглянути новий режим валютного курсу. Кажуть, через це виникає "додатковий податок" на доходи ІТ-спеціалістів – близько 26%. Відповідне звернення сьогодні опублікувала Асоціація "ІТ Ukraine".

У їхньому повідомленні йдеться про постанову №102, яку 20 травня видав Нацбанк. Нею він скасував обмеження на встановлення валютних курсів і дозволив банкам списувати кошти з гривневих карток за кордоном за ринковим курсом. Разом з тим безготівкова валюта може продаватися лише за фіксованим валютним курсом НБУ, що на сьогодні суттєво відрізняється від ринкового.

"Як результат, компанії, у разі отримання іноземної валюти, повинні продавати її за зниженим у штучний спосіб курсом, що не дозволяє виплачувати винагороду ФОП в еквіваленті до ринкового курсу", – кажуть в "ІТ Ukraine".

ІТ-спеціалісти (ФОП) змушені продавати валюту за курсом Нацбанку, а купувати чи розраховуватися з гривневих карток за кордоном уже за ринковим курсом. Через це, як кажуть в Асоціації, виникає "додатковий податок" на доходи ІТ-спеціалістів близько 26%.

У Асоціації попереджають, що такий підхід може призвести до негативних наслідків. Зокрема, це відтік валютних доходів фізичних осіб-підприємців, зміна ІТ-підприємцями податкового резидентства або перехід в іноземні компанії.

Щоб цього уникнути,"IT Ukraine" звертається до Нацбанку з пропозицією:

Встановити такий режим валютного курсу, який враховуватиме інтереси експортних галузей і дозволить у короткі строки повернутися до плаваючого курсу.
Дозволити продаж частини валютного виторгу експортерам за комерційним курсом з поступовим збільшенням цієї частки;
Зберегти можливість розрахунків кредитними/депозитними картками та зняття готівки за кордоном за офіційним курсом НБУ (+10%) в межах еквівалента 50 000 грн/місяць, і дозволити застосовувати банкам комерційний курс тільки понад цей обсяг, але вже без обмежень на суми.
За даними  IT Ukraine, стабільна робота ІТ-сектору у першому кварталі принесла $2 млрд надходжень в економіку країни та дозволила спрямувати понад 1 млрд грн на гуманітарні цілі.

Ольга Лицкевич
 
ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/261482.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua