Інфляція в Єврозоні досягла рекордних 8,1% на тлі зростання цін на енергоносії

01 июн, 17:30

Інфляція в Єврозоні в травні досягла рекордних 8,1% на тлі зростання цін на енергоносії та продукти харчування, частково спричиненого війною росії в Україні, інформує УНН.

Деталі

Річна інфляція у 19 країнах, що використовують євровалюту, перевищила попередній рекорд у 7,4%, досягнутий у березні та квітні, згідно з останніми даними, опублікованими у вівторок Статистичним агентством Європейського Союзу, Євростатом.

Інфляція в Єврозоні в даний час знаходиться на найвищому рівні з початку обліку євро в 1997 році.

Ціни на енергоносії підскочили на 39,2%, підкресливши, як війна та супутня глобальна енергетична криза роблять життя дорожчим для 343 мільйонів людей у ​​Єврозоні.

Ціни на нафту та природний газ вже підскочили через побоювання, що війна перерве постачання з росії, найбільшого у світі експортера нафти. Сильний світовий попит після пандемії COVID-19 та обережний підхід до збільшення видобутку нафтового картелю ОПЕК спричинили зростання цін на енергоносії. Нафта марки Brent подорожчала до 120 доларів за барель після угоди.

Сусідні з росією країни, які поступово відмовляються від російського газу, опинилися серед найбільш постраждалих. Рівень інфляції в Естонії досяг 20%, у Литві – 18,5%, а Латвії – 16,4%.

За даними Євростату, ціни на продукти харчування, алкоголь та тютюн у травні зросли на 7,5%. Ціни на такі товари, як одяг, побутова техніка, автомобілі, комп'ютери та книги зросли на 4,2%. Ціни на послуги зросли на 3,5%.

Інфляція також є проблемою в інших країнах із розвиненою економікою, таких як Велика Британія та США, де вона знаходиться на найвищому рівні за останні чотири десятиліття.

У Польщі, яка не використовує євро, річна інфляція у травні підскочила до 24-річного максимуму 13,9%, повідомило у вівторок державне статистичне управління. Підвищення цін на паливо та продукти харчування стали основними факторами економічного буму, спричиненого величезним припливом українських біженців, що сприяло збільшенню споживчого попиту.

Додамо

Раніше цього місяця Європейський Союз знизив свій прогноз економічного зростання блоку з 27 країн на тлі перспективи затяжної російсько-української війни та тривалих перебоїв із постачанням енергоресурсів.

Країнами єврозони є Австрія, Бельгія, Кіпр, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія.

Галина Крижанівська

Джерело: УНН


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/261769.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua