Ломбарди та лізингодавці відзначають погіршення платоспроможності позичальників - НБУ

08 июн, 16:30

Ломбарди, фінансові компанії та лізингодавці потроху відновлюють роботу, що затормозилася з початком повномасштабного вторгнення рф, при цьому такі компанії відзначають погіршення платоспроможності позичальників, повідомили у НБУ на основі даних опитування, пише УНН.

Що показало опитування

Порівняно з першими місяцями війни набирає обертів процес поступового відновлення операційної діяльності фінансових компаній, лізингодавців та ломбардів. Зокрема, здійснюється:

моніторинг застави, наданої за кредитами, та об’єктів фінансового лізингу;
врегулювання та реструктуризація кредитних та лізингових платежів;
добровільне запровадження "канікул" щодо сплати відсотків за кредитами низкою фінкомпаній.

Стримуючими факторами для нового бізнесу залишаються:

cуттєве погіршення платоспроможності позичальників (клієнти не мають коштів на поточні потреби через втрату бізнесу, роботи, житла або ж знаходяться за кордоном чи в населених пунктах, що перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
недостатнє фондування надавачів фінансових послуг і наявність у них проблем із ліквідністю (левередж).

Більшість учасників опитування зазначають про значний потенціал ринку, висловлюють впевненість у його розвитку та нових можливостях, які відкриються під час відновлення економіки післявоєнної України.

Доповнення

Національний банк у період дії воєнного стану провів опитування серед 20 лідерів – представників небанківського фінансового ринку за кожним сегментом фінансових послуг (кредити, гарантії, факторинг, фінансовий лізинг), щоб краще розуміти "з перших вуст", що відбувається на ринку та якими є очікування його гравців.

Це також необхідно для своєчасного реагування на проблемні аспекти їх діяльності та підготовки відповідних пропозицій щодо внесення змін до законодавства.

Опитування проводилося тричі: станом на 1 березня, 15 квітня та 1 травня.

Джерело: УНН


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/261997.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua