Нафтогаз домовився про поставки в Україну канадського зрідженого газу та «зеленого» водню

14 июн, 13:15

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" уклала угоду з канадським енергетичним розробником Symbio Infrastructure (Symbio) на закупівлю зрідженого природного газу (LNG) та зеленого зрідженого водню (LH2) із Квебеку.

Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

"Ця угода є важливим кроком для переходу України на диверсифіковані постачання енергії з усього світу, розпочатого наприкінці 2014 року, коли припинили прямий імпорт російського природного газу. З того часу ми зміцнили нашу енергетичну незалежність і є активним гравцем на європейському енергетичному ринку. Ми вважаємо, що можливість з 2027 року отримувати від партнерів, таких як Канада – та від потужностей Symbio, надійні та довгострокові поставки енергоресурсів, вироблених відповідальним чином, матимуть вирішальне значення для нашої енергетичної безпеки та майбутнього економічного розвитку”, – зазначив Юрій Вітренко, голова правління НАК "Нафтогаз України".

Symbio забезпечить конкурентоспроможну енергію Україні за рахунок інноваційної інфраструктури, яка використовує відновлювані джерела енергії, та значно зменшить глобальні викиди парникових газів, витісняючи ресурси з більш високим рівнем викидів, що використовуються в Європі (вугілля, мазут, а також природний та скраплений газ з високою вуглецевою ємністю) .

Зазначається, що 5 червня у Вашингтоні (США) сторони підписали Меморандум про порозуміння. Вони домовилися, що LNG та LH2 доставлятимуться на імпортний термінал до транзитної країни Європи, погодженої сторонами.

Symbio постачатиме в Європу LNG із найнижчою вуглеродомісткістю завдяки суворим стандартам Канади з видобутку природного газу та інноваційному використанню відновлюваної гідроелектроенергії для живлення своїх потужностей.

Цей меморандум сприяє реалізації намірів канадського уряду. Так, раніше чиновники Канади публічно заявили про готовність допомогти Європі у подоланні енергетичної кризи та диверсифікації постачання LNG шляхом швидкого отримання відповідних дозволів на експорт природного газу зі східної Канади до Європи.

Світлана Манько

Інф. delo.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/262170.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua