15 июл, 14:00
Економіка Китаю у другому кварталі 2022 року збільшилась тільки на 0,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомило Державне статистичне управління КНР. У першому кварталі було зростання на 4,8%.
Це найгірший квартальний показник з початку 2020 року, коли Китай запровадив жорсткий локдаун через пандемію коронавірусу і його економіка вперше за 28 років скоротилась, пише New York Times.
Економічний спад у 2020 році був короткочасним, і китайський ВВП одразу почав швидко відновлюватися. Але нинішні перспективи далеко не такі райдужні. Рівень безробіття у Китаї близький до історичних максимумів, на ринку житла проблеми, а малий бізнес страждає через слабкий споживчий попит.
"Китай зараз не в тому стані, щоб бути локомотивом глобального зростання, і у довгостроковій перспективі фундаментальні показники вказують на набагато повільніше зростання протягом наступного десятиріччя", – вважає колишній головний економіст Міжнародного валютного фонду Кеннет Рогофф.
Більшість країн світу навчились жити з коронавірусом, але Китай все ще використовує концепцію нульової терпимості до COVID-19. Там досі можуть закрити на карантин весь багатоквартирний будинок, якщо захворів один із мешканців, а кілька позитивних випадків ковіду можуть призвести до локдауну в цілих районах міста.
Починаючи з квітня, у Китаї закривали на карантин кілька десятків міст по всій країні, включно з Шанхаєм – фінансовим і транспортним центром країни.
Влада КНР почала перезапускати економіку лише у червні, і протягом останніх тижнів у промисловості та сфері послуг почали спостерігатися ознаки покращення. Але локдауни другого кварталу зробили свою справу, і за підсумками року Китай чи не вперше не досягне цільового показника ВВП, встановленого на рівні 5,5%, вказує Bloomberg.
Оскільки Китай є основним покупцем найрізноманітніших товарів – від нафти та вугілля до кукурудзи, – то уповільнення його економіки є ударом по глобальній економіці, яка й так уже постраждала від побоювань рецесії.
Андрей Водяный
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/263244.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua