Газпром намагався через Сербію заблокувати роботу українських суден на Дунаї

12 авг, 13:00

Генеральний директор Українського Дунайського пароплавства Дмитро Москаленко розказав, що російський Газпром намагався заблокувати роботу українських суден на Дунаї. Робилось це через сербську компанію NIS Gazprom Neft.

Ще перед війною в УДП виникла заборгованість перед сербською компанією, яка займалася бункеруванням флоту. Тоді в NIS Gazprom Neft не було з цим проблем: заборгованість розглядали як поточну і претензій щодо її погашення не висували.

Ситуація змінилася після початку російського вторгнення. Компанія звернулася до пароплавства з вимогою повернути гроші, але в УДП повідомили, що не можуть цього зробити через санкції. Мажоритарним власником NIS Gazprom Neft є російська Газпром Нєфть, а розрахунки з державними російськими компаніями заборонені.

Наприкінці червня одне з суден УДП затримали в сербському Велико-Градіште. Так стало відомо, що NIS Gazprom Neft вдалося отримати досудове рішення про арешт флоту УДП. Москаленко стверджує, що компанія не була повідомлена про це у встановлений сербським законодавством спосіб.

"Таким чином, підприємство тимчасово втратило можливість працювати не лише на сербській ділянці, але і вище по Дунаю", – зазначив Москаленко.

Лише в серпні юристам компанії вдалося зняти арешт з понад 20 суден Українського Дунайського пароплавства. Ще два судна поки що затримані в портах Сербії.

Українське Дунайське пароплавство – одна з найбільших судноплавних компаній і в Україні, і в Придунайському регіоні. Вона працює на ділянці Дунаю протяжністю 2400 км – від гирла річки до порту Кельгайм, Німеччина. Флот УДП налічує 75 самохідних суден і 245 одиниць несамохідного флоту.
УДП планує позиватися до NIS Gazprom Neft з вимогою компенсувати збитки, пов'язані з простоєм флоту.

"Немає сумнівів, що ініційована росіянами атака на УДП – це частина економічної агресії. Ворог намагався заблокувати нашу роботу, щоб зірвати експортні постачання української агропродукції. Вони просто не очікували, що ми зможемо дуже швидко провести передислокацію флоту на Нижній Дунай", – вважає Москаленко.

Андрей Водяный

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/264187.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua