Ситуація з роботою та доходами українців покращилася — Gradus Research

08 сен, 17:30

Серед українців, які через війну змушені були виїхати за кордон, спостерігається позитивний тренд — частка тих, хто має роботу та працює, збільшилася на 11% за другу половину серпня і зараз становить 43%. Про це свідчать дані дослідницької компанії Gradus Research.

Серед українців, які через війну змушені були виїхати за кордон, спостерігається позитивний тренд — частка тих, хто має роботу та працює, збільшилася на 11% за другу половину серпня і зараз становить 43%.

Серед тих, хто залишився вдома 59% працевлаштованих, з них 47% активно працюють зараз. Щодо внутрішніх мігрантів, то серед них працевлаштовано 57%, а працює повний/неповний робочий день третина респондентів (34%).

Загалом працевлаштованість українців залишається на рівні 59%, з яких 43% мають роботу та працюють, а 16% мають роботу, але поки що не виконують своїх робочих завдань.

Релокація
На бажання українців змінити місце проживання також впливають новини. 14% опитаних відзначають намір змінити місце постійного проживання через останні події.

Найбільш тривожною новиною для громадян останнім часом стала інформація про обстріл Росією залізничної станції Чаплине на Дніпропетровщині (9%).

У попередній хвилі дослідження подібні настрої українців викликала новина про влучення російських ракет на територію Запорізької АЕС (11%).

Серед напрямів переміщення, які опитані планують здійснити у зв'язку з останніми новинами, найпоширенішим є переміщення у межах України (46%).

Зарплата
Зміни у рівні працевлаштованості українців вдома та за кордоном позначаються відповідно на стабільності фінансового стану громадян. Значно більша частка тих, хто впевнений в отриманні зарплати у майбутньому, зафіксована серед тих, хто переїхав за кордон (49%), а також мешканців Західного (42%) та Центрального регіонів (38%).

У восьмій хвилі дослідження також на 4 пункти зменшилася частка тих, хто не отримує зарплату, серед тих, що залишилися вдома.

Усього 77% українців зазначають, що вони отримують зарплату. Проте 78% респондентів повідомляють про зниження рівня доходів. 13% не відчули жодних змін у своїх фінансах, і лише 3% опитаних зазначають, що їхній дохід збільшився.

Як і в попередній хвилі, найбільшу частку тих, чий дохід зменшився на початку повномасштабної війни Росії проти України, зафіксовано серед внутрішніх мігрантів (83%). У той час як серед тих, хто переїхав за кордон, таких лише 58%. До того ж у поточній хвилі серед зовнішніх мігрантів спостерігається значне зростання частки тих, чий дохід збільшився (+8% до попередньої хвилі).

Мирончук Роман

Інф. minfin.com.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/265090.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua