Найбагатші техномільярдери Америки втратили за рік $315 мільярдів — Forbes

08 окт, 12:00

За минулий рік ціни акцій впали, підвищився рівень інфляції, і учасники рейтингу 400 найбагатших людей США за версією Forbes загалом стали біднішими на $500 млрд.

За минулий рік ціни акцій впали, підвищився рівень інфляції, і учасники рейтингу 400 найбагатших людей США за версією Forbes загалом стали біднішими на $500 млрд.

Втрати мільярдерів
Основний тягар падіння взяли на себе найзаможніші техмагнати: у сукупності починаючи з осені 2021 фінансового року вони втратили $315 млрд активів, що становить майже дві третини сукупного обвалу статків у рамках рейтингу.

Загалом у рейтингу 2022 року статки на технологіях сколотили 65 осіб. 50 із них сьогодні бідніші, ніж були 2021-го.

Найбільшими збитки виявились у найбільших бізнесменів. Так, цінні папери Amazon подешевшали на 27% і обернулися втратою $50 млрд для Джефа Безоса, ― перше місце у списку підприємець втратив уперше за чотири роки (з 2018-го). Курс акцій Microsoft опустився на 15%, через що статки колишнього генерального директора Стіва Балмера скоротилися на $13,5 млрд.

Жодна компанія не демонструє закінчення пандемічного буму краще, ніж сервіс конференц-відеозв'язку Zoom: за минулий рік у міру повернення співробітників до офісів його котирування впало на 73%, це дуже погана новина для Еріка Юаня, адже таким чином його власні активи подешевшали на $10,6 млрд.

Інші у суміжних із технологіями секторах теж відчули падіння ринку. До загальних збитків на суму $315 млрд, наприклад, не входять збитки Марка Цукерберга у розмірі $76,8 млрд через спад курсу акцій його компанії.

При складанні рейтингу, Forbes відносить мільярдерів, які займаються соціальними мережами на зразок Цукерберга до категорії медіа та розваг.

Нижче ― 10 мільярдерів у сфері технологій, що зазнали за минулі 12 місяців найбільших збитків у доларовому вираженні. Порівняння проведено між показниками на 3 вересня 2021 року та на 2 вересня 2022-го.

Джефф Безос — мінус $50 млрд
Статки: $151 млрд
Збитки: $50 млрд
Основний актив: Amazon

За минулий рік Безос втратив статус найбагатшої людини Америки, поступившись пальмою першості Ілону Маску. «Надсилаю гігантську статую цифри „2“ на адресу Джеффрі Б., ― написав Маск у короткому електронному листі у Forbes у вересні 2021 року, коли відібрав у того перше місце рейтингу. ― І ще срібну медаль». Майже через рік Маск, як і раніше, утримує золоту і випереджає найближчого члена списку на $100 млрд.

Ларрі Пейдж — мінус $30 млрд
Статки: $93 млрд
Збитки: $30 млрд
Основний актив: Alphabet

Пейдж разом із Сергієм Бріном, парочка засновників найпопулярнішого у світі пошуковика, відійшли від операційного контролю Google та батьківської компанії Alphabet наприкінці 2019 року. З моменту публікації торішнього рейтингу курс акцій знизився на 25%, а самому Пейджу це коштувало $30 млрд особистого статку. До речі, рік тому підприємець отримав посвідку на проживання у Новій Зеландії.

Сергій Брін — мінус $29,5 млрд
Статки: $89 млрд
Збитки: $29,5 млрд
Основний актив: Alphabet

Білл Гейтс — мінус $28 млрд
Статки: $106 млрд
Збитки: $28 млрд
Основний актив: Microsoft

Через невдалий рік для акцій Microsoft гаманець Гейтса став тоншим, проте більша частина втрат обумовлена свідомими кроками: у липні, прагнучи збільшити темпи пожертвування коштів на благодійні мегапроєкти, засновник корпорації пожертвував Фонду Білла та Мелінди Гейтс $20 млрд.

Маккензі Скотт — мінус $20,8 млрд
Статки: $37,7 млрд
Збитки: $20,8 млрд
Основний актив: Amazon

Як і Гейтс, Скотт сама вирішила позбавитися великої частки свого статку. Її цінні папери Amazon сьогодні коштують менше, але й благодійна діяльність коштує дорого. З червня минулого року колишня дружина Безоса пожертвувала понад $4 млрд на різні ініціативи, включаючи «Планування сім'ї» (Planned Parenthood) та «Американські клуби для хлопчиків та дівчаток» (Boys & Girls Clubs of America).

Ларрі Еллісон — мінус $16,3 млрд
Статки: $101 млрд
Збитки: $16,3 млрд
Основний актив: Microsoft

З моменту публікації рейтингу 2021 року курс акцій Oracle, гіганта у сфері зберігання даних впали на 17%, оскільки компанія зазнавала складнощів як решта учасників ринку. За деякими даними, минулого місяця організація почала звільняти сотні співробітників, переважно у відділі реклами, щоб сфокусуватися на IT-рішеннях для медицини та власному бізнесі хмарних технологій.

П'єр Омідьяр — мінус $15,4 млрд
Статки: $9,9 млрд
Збитки: $15,4 млрд
Основні активи: eBay, PayPal

Статок Омідьяра став зменшуватися після того, як за минулий рік капіталізація PayPal, поглиненого корпорацією eBay 2002-го та виділеного в окрему компанію 2015-го, просіла на 69%. За оцінками Forbes, Омідьяр має близько 5% активів платіжного гіганта. До речі, він також перебуває в числі 25 мільярдерів, які люблять благодійність.

Стів Балмер — мінус $13,5 млрд
Статки: $83 млрд
Збитки: $13,5 млрд
Основні активи: Microsoft

Фінанси задерикуватого колишнього гендиректора Microsoft та власника баскетбольного клубу «Лос-Анджелес Кліпперс» цього року скоротилися через падіння курсу акцій Microsoft на 14%.

Ерік Юань та сім'я — мінус $10,6 млрд
Статки: $3,9 млрд
Збитки: $10,6 млрд
Основні активи: Zoom

Працівники повертаються в офіси, а сервіс конференц-відеозв'язку Zoom зіткнувся через це з серйозними труднощами. Нещодавній квартальний заробіток не виправдав очікувань аналітиків, і компанія знизила прогноз доходів на 2023 рік. Ціна акцій упала за минулий рік на 73%.

Джек Дорсі — мінус $10,4 млрд
Статки: $4,5 млрд
Збитки: $10,4 млрд
Основні активи: Twitter, Block

Дорсі володіє активами заснованої разом із партнерами соціальної мережі-гіганта Twitter, але зобов'язаний здебільшого свого статку компанії Block, батьківському підприємству платіжної платформи Square. Акції обох організацій подешевшали на 40% та 76% відповідно.

Анна Недогибченко

Інф. minfin.com.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/265756.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua