Майнери розпродають обладнання для видобутку біткоїна зі знижкою понад 70%

13 ноя, 16:00

Майнінгові компанії змушені масово розпродавати обладнання для видобутку криптовалюту, щоб покрити збитки від падіння ринку. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Падіння вартості обладнання для майнінгу
За даними Luxor Technology, ASIC-майнери потужністю 100 терахешів зараз коштують близько $24, хоча торік їхня середня ціна становила $106. Таким чином, ціни впали на 77%.

У період зростання курсів криптовалют і зокрема біткоїну майнінгові компанії активно закуповували обладнання та орендували складські приміщення. Також часто вони брали кредити на сотні мільйонів доларів.

Щойно Федеральна резервна система США почала підвищувати відсоткові ставки, ризикові активи стали менш привабливими. З початку року курси цифрових валют стали різко падати.

У результаті майнінгові компанії зіштовхнулися зі збитками. Для багатьох єдиним виходом уникнути банкрутства залишається розпродаж обладнання та відмова від орендованих приміщень, навіть попри те, що витрати на них були непорівнянні з вирученими коштами.

Акції майнінгових компаній
Минулого тижня публічна майнінгова компанія та провайдер блокчейн-хостингу Core Scientific попередила Комісію з цінних паперів та бірж США, що наприкінці жовтня — початку листопада не виконає своїх зобов'язань, у тому числі з оплати обладнання. На тлі загрози банкрутства акції компанії впали майже на 99% з початку року.

Аналогічна ситуація спостерігається і в інших гравців. TeraWulf втратила 93% своєї капіталізації. Акції Stronghold Digital Mining впали на 94%, Riot Blockchain — на 74%, Hut 8 Mining — на 70%, Marathon Digital Holdings — на 67%.

У деяких випадках майнери розпродують за значними знижками абсолютно нове обладнання. Наприклад, Argo Blockchain PLC минулого тижня повідомила про продаж 3800 майнінгових установок, які навіть ще не розпаковані.

Майнінг все ще приносить прибуток
Майнінг, як і раніше, може приносити прибуток, але, як правило, тільки тим компаніям, які не мають високого боргового навантаження. І поки одні обладнання для майнінгу розпродують, інші користуються ситуацією та скуповують його за непрямими цінами.

За даними криптовалютного сервісу Blockchain.com, загальний хешрейт мережі біткоїн нещодавно встановив новий рекорд. Експерти пояснюють зростання підключенням до мережі більш передового, ефективного та як наслідок більш прибуткового обладнання.

Інф. minfin.com.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/266900.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua