20 ноя, 12:00
Економіка США може уникнути рецесії у 2023 році, тоді як Євросоюзу та Великій Британії це навряд чи вдасться, спрогнозували аналітики Morgan Stanley. Про це повідомив Reuters.
Що кажуть аналітики
Економіка США зросте наступного року на 0,5%, на неї впливатиме значне уповільнення зростання кількості робочих місць та продовження зростання безробіття, вважають експерти Morgan Stanley.
Вони вважають, що Федеральна резервна система США у 2023 році залишить ключову ставку на високому рівні, оскільки інфляція залишатиметься підвищеною, хоча її пік і припаде на четвертий квартал 2022 року.
Сумарний ефект жорсткої кредитно-грошової політики 2023 року продовжить відчуватися і 2024-го, написав Reuters з посиланням на аналітику Morgan Stanley.
На думку експертів банку, наступного року може розпочати відновлення економіка Китаю, яка вже майже три роки страждає від протикоронавірусних обмежень.
Зростання ВВП Китаю 2023-го прогнозується зараз на рівні 5%. У цьому випадку зміцняться і ринки інших азіатських країн, зазначив Reuters. При цьому для 10 найбільш розвинених країн середні темпи зростання ВВП становитимуть лише 0,3%, додало агентство.
Світова економіка загалом зросте у 2023 році на 2,2% щодо 2022 року, вважають аналітики Morgan Stanley. Це більш стримана оцінка, ніж у Міжнародного валютного фонду, який прогнозує зростання на 2,7%.
Прогнози економістів
Раніше економісти Goldman Sachs передбачили, що інфляція у США значно сповільниться у 2023 році.
За їхньою оцінкою, ключовий показник інфляції в США — індекс цін на витрати на особисте споживання (Personal Consumption Expenditures Price Index, PCE) знизиться до грудня 2023 року до 2,9%. За підсумками вересня PCE дорівнював 6,2%, показує статистика американського Бюро економічного аналізу.
Goldman Sachs відзначив позитивний вплив на ціни на відновлення ланцюжків поставок після пандемії, а також накопичення запасів товарів на складах.
Крім того, економісти банку спрогнозували проходження піку вартості житла навесні 2023 року та подальше її повернення на рівень, який був до початку пандемії. Також на інфляцію вплине зниження вартості енергоресурсів та зміцнення долара, вважають експерти банку. У жовтні 2022 року споживчі ціни зросли на 7,7% порівняно з тим же місяцем 2021 року — це найнижче значення із січня.
Інф. minfin.com.ua
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/267109.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua