Імпорт російського морського газу до Європи підскочив до рекордного рівня — Financial Times

03 дек, 18:00

Деталі

Імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ), який зазвичай транспортується великими танкерами, зріс більш ніж на 40% у період з січня по жовтень цього року в порівнянні з аналогічним періодом 2021 року. Це підкреслює труднощі, з якими зіткнулася Європа, відмовившись від газу з Москви, попри спроби Брюсселя уникнути російських джерел.

Російський СПГ становив 16% європейського морського імпорту цей період. Попри те, що загальний обсяг 17,8 мільярда кубометрів становив лише частку від 62,1 мільярда кубометрів газових потоків трубопроводами за цей час, він, проте, залишає Європу залежною від російських енергоресурсів.

«Одного разу Путін може прокинутися і сказати: „Ми припинимо посилати СПГ до Європи“, змусивши регіон купувати на ще дорожчому спотовому ринку», — сказала вчений Центру глобальних досліджень у Колумбійському університеті Анн-Софі Корбо.

Також Росія може перенаправляти вантажі до країн, які мають брак ЗПГ, таких як Бангладеш і Пакистан, за низькими цінами, щоб досягти політичних переваг і тиснути на європейців, додала вона.

Санкції проти російського газу через його важливість для енергетичної безпеки деяких європейських країн не застосовувалися. Своєю чергою, Кремль скористався цим, поступово скорочуючи потік через трубопроводи після вторгнення в Україну, підвищуючи ціни та збільшуючи кризу вартості життя на всьому континенті.

За даними Bruegel, обсяг газу з Росії у трубопровідний транспорт скоротився майже на 80% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Щоб заповнити прогалину, Європа, яка минулого року імпортувала 155 млрд кубометрів російського природного газу, включаючи СПГ, звернулася до міжнародного ринку СПГ.

За даними Refinitiv, з січня до жовтня ЄС імпортував СПГ у світовому масштабі на рекордні 111 млрд кубометрів, що майже на 70% більше, ніж минулого року.

Імпорт із Росії за цей період склав 17,8 млрд кубометрів, збільшившись на 42% порівняно з аналогічним періодом 2021 року, причому майже всі обсяги припали на Францію, Бельгію, Іспанію та Нідерланди.

«Моя дещо цинічна думка: якщо ми купуємо СПГ у Росії, це нормально. Тому що ми отримуємо від росіян те, що інакше було б відправлено (кудись в інше місце)», — заявив старший науковий співробітник Bruegel Георг Захманн.

За його словами, Європа терміново потребує механізму захисту від випадку, коли Росія вибірково посилає газ окремим покупцям у Європі, щоб купити політичну вигоду та порушити єдність Європи.

Інф. minfin.com.ua


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/267444.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua