21 дек, 14:00
Сполучені Штати Америки наразі не використовують лендліз для передачі військової допомоги Україні, вони діють для цього в межах інших програм, щоб заощадити український бюджет у майбутньому. Про це сказав представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко у коментарі hromadske.
Представник МЗС пояснив, що механізм лендлізу полягає в тому, що США можуть передавати Україні оборонні вироби в оренду або на умовах лізингу.
"Перевага цього інструменту – швидкість ухвалення Адміністрацією США рішень щодо спрощеної процедури без зайвої бюрократії та необхідності голосування щодо кожного пакету допомоги Україні в Конгресі США. Недолік – обсяги постачань американської зброї в межах лендлізу безпосередньо залежать від фінансових можливостей України", – сказав Ніколенко.
За його словами, на цьому етапі війни США вважають за необхідне надавати військову допомогу Україні коштом власного федерального бюджету.
Це пов'язано з тим, що недостатність допомоги Україні або її неефективність "матиме фатальні наслідки для всього вільного демократичного світу".
Як розповів Ніколенко, в межах відповідного закону США про додаткові асигнування на підтримку України, зараз військова допомога надходить за трьома програмами:
- ініціатива сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI);
- зовнішнє військове фінансування (Foreign Military Financing, FMF);
- поповнення запасів зброї США (Replenishment of US weapons stocks).
Ці програми, на відміну від лендлізу, не передбачають відшкодування з боку України вартості наданого озброєння, військової техніки та боєприпасів. Ця військова допомога надається безоплатно.
"Американська сторона була ініціатором створення Контактної групи з оборони України, у роботі якої беруть участь 50 країн. Завдяки спільним дипломатичним зусиллям та провідній ролі США вдалося мобілізувати надання Україні з боку членів НАТО та інших партнерів зброї вартістю $40 млрд", – додав Ніколенко.
Наталія Медведєва
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/268049.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua