01 фев, 15:00
Європейський Союз у 2022 році вперше у своїй історії отримав більше енергії з відновлюваних джерел, ніж від спалювання газу. Про це свідчать підрахунки аналітичного центру Ember, який займається дослідженнями кліматичної політики ЄС.
"Політичною відповіддю Європи на вторгнення Росії в Україну у 2022 році було прискорення електроенергетичного переходу. Зараз увага зосереджується на швидкому скороченні попиту на газ — одночасно з поступовою відмовою від вугілля. Це означає, що ми на шляху до масштабного розширення чистої енергетики", – йдеться у звіті Ember.
У 2022 році енергія сонця та вітру забезпечили рекордних 22% попиту ЄС в електриці, тоді як газ – 20%, а вугілля – 16%. Лідирують із великим відривом атомна та гідроенергетика – 32%.
Країни Євросоюзу виробили в 2022 році 203 терават-години (ТВт-год) сонячної енергії, що на 39 ТВт-год, або на 24% більше проти року раніше. Це дозволило заощадити близько 10 млрд євро на закупівлі газу, вважають аналітики Ember. Вітроенергетика дала ЄС 420 ТВт-год енергії, на 33 ТВт-год більше проти 2021 року.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вважає, що війна в Україні стала черговим сигналом щодо необхідності переходу на відновлювальну енергію.
Міжнародне енергетичне агентство (IEA) вважає, що світ входить у нову індустріальну епоху, яка базуватиметься на виробництві екологічно чистих технологій.
Андрій Водяний
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/269231.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua