МВФ проти визнання криптовалют платіжним засобом: Вигоди не зрозумілі, а ризики очевидні

27 фев, 13:20

Міжнародний валютний фонд розробив план дій щодо поводження з криптоактивами. Першим пунктом у ньому міститься заклик не давати криптовалютам, таким як біткоїн, статусу законного платіжного засобу, повідомляється на сайті МВФ.

Члени ради директорів МВФ вважають, що потенційні вигоди від криптоактивів ще не матеріалізувалися, а загрози уже окреслилися.

Основні побоювання МВФ полягають в тому, що широке впровадження криптоактивів може підірвати ефективність монетарної політики, дозволить обходити заходи з управління потоками капіталів та посилить фіскальні ризики.

Фонд вважає, що заборона криптовалют не найкращий вихід, але це питання дискусійне: кілька директорів МВФ заявили, що такий варіант виключати не варто.

Тому поки що Фонд дає дев'ять основних рекомендацій щодо поводження з криптоактивами:

→ захищайте грошово-кредитний суверенітет та стабільність шляхом зміцнення меж монетарної політики, не надавайте цифровим активам статусу офіційної валюти або законного платіжного засобу;
→ остерігайтеся надмірної волатильності потоків капіталу та підтримуйте ефективність заходів щодо управління ними;
→ проаналізуйте та розкривайте фіскальні ризики та ухваліть однозначний податковий режим для криптовалюти;
→ встановіть правову визначеність цифрових активів та усуньте юридичні ризики;
→ розробіть та забезпечте дотримання пруденційних вимог, а також вимог до поведінки та нагляду до всіх учасників індустрії;
→ створіть спільну систему моніторингу між різними національними агенціями та органами влади;
→ розробіть міжнародні механізми співробітництва для посилення нагляду та забезпечення дотримання правил щодо криптовалют;
→ слідкуйте за впливом нового класу активів на стабільність міжнародної валютної системи;
→ зміцнюйте глобальну співпрацю з метою розвитку цифрових інфраструктур та альтернативних рішень для транскордонних платежів та фінансування.

Фонд заявив, що регулювання криптовалют має бути розумним, щоб не пригнічувати інновації, а державний сектор може використовувати деякі базові технології криптоактивів для своїх цілей державної політики.

У лютому 2022 року Верховна Рада з другої спроби ухвалила рамковий закон про віртуальні активи. Для повноцінного запуску ринку віртуальних активів потрібні будуть зміни до Податкового та Цивільного кодексів.

Віртуальний актив в українському законодавстві описано як виражене в електронній формі нематеріальне благо, що є об'єктом цивільних прав та має вартість.

Андрій Водяний

ЛIГАБiзнесIнформ


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/269718.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua