Адміністрація Байдена вимагатиме від виробників чіпів ділитися надприбутком

02 мар, 17:30

Байден вимагатиме від виробників чіпів, які отримують субсидії, ділитися надприбутком, передає УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

У вівторок адміністрація Байдена заявила, що вимагатиме від компаній, які отримали кошти від її програми виробництва та досліджень напівпровідників у США на суму 52 мільярди доларів, ділитися надлишковим прибутком.

Міністерство торгівлі оприлюднило плани, щодо початку приймання заявок наприкінці червня на програму субсидування виробництва сумою 39 мільярдів доларів. Закон також передбачає інвестиційний податковий кредит у розмірі 25% для будівництва заводів із виробництва чіпів, вартість яких оцінюється у 24 мільярди доларів.

Доповнення

Закон CHIPS відіграє головну роль у зусиллях адміністрації Байдена щодо повернення виробництва напівпровідників до США. Його успіх життєво важливий для прагнення США випередити Китай на світових ринках. Компанії вже оголосили про початок понад 40 нових проєктів, включаючи приватні інвестиції майже на 200 мільярдів доларів для збільшення внутрішнього виробництва.

Компанії, які отримають понад 150 мільйонів доларів у вигляді прямого фінансування, будуть зобов'язані ділитися з урядом США частиною будь-яких грошових доходів, які перевищують прогнози заявника на узгоджений поріг, — йдеться у повідомленні департаменту про фінансування.

Компаніям, які виграли фінансування, також забороняється використовувати фонди фішок для виплати дивідендів або викупу акцій. Вони повинні надавати детальну інформацію про будь-які плани викупу власних акцій протягом п'яти років.

Також департамент розгляне зобов'язання заявника утримуватись від викупу акцій у процесі розгляду заявки.

Законодавці-демократи зазначають, що найбільші компанії США останніми роками вклали сотні мільярдів доларів у викуп акцій, а Intel витратила на викуп понад 100 мільярдів доларів із 2005 року. До цього Intel також виплачує дивіденди.

Поліна Харченко

Джерело: УНН


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/269836.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua