06 мар, 14:00
Після відновлення паспортних глибин на українській ділянці річки Дунай та досягнення оголошеної прохідної осадки суден у 6,5 метра Дунайські порти досягли рекордних показників обслуговування: 12 суден та 90 000 тонн на добу. Про це заявив на засіданні експертів Дунайської комісії голова української делегації Дмитро Барінов, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.
Барінов порівняв поточну ситуацію з попередніми темпами роботи портів: після відкриття каналу гирлом Швидке у липні 2022 року оброблено 840 суден, що дозволило на 10 млн тонн збільшити вантажообіг українських портів на Дунаю.
Минулого тижня уряд Румунії звернувся до України з проханням негайно припинити всі днопоглиблювальні роботи в дельті Дунаю, якщо вони не стосуються поліпшення судноплавства.
Ліквідація природного замулення та підтримка паспортних глибин гирла — це те, що щороку відбувалося до війни та необхідне для подальшого розвитку судноплавства у Дунайському регіоні, пояснив голова української делегації на засіданні комісії.
Він додав, що днопоглиблення в портах Дунайського регіону передбачені Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї, яка зобов'язує придунайські держави утримувати свої ділянки у судноплавному стані для річкових та на відповідних ділянках для морських суден.
Також конвенція зобов'язує виконувати необхідні роботи щодо забезпечення та покращення умов судноплавства.
Стосовно робіт у дельті Дунаю Міністерство інфраструктури заявило 17 лютого. Поставлено завдання – збільшити прохідне осідання суден на ділянці від нульового кілометра гирла Швидке річки Дунай до 77-го кілометра Кілійського гирла з 3,9 метра до 6,5 метра, а від 77-го кілометра до 116-го кілометра — до 7 метрів.
Роман Бриль
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/269900.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua