
14 мар, 14:30
.jpeg)
Через повномасштабну війну 2022 році частка NPL (прострочених протягом 90 днів кредитів) загалом в українській банківській системі зросла з 34% до 39%, інформує Опендатабот.
Аби вирішити ситуацію з непрацюючими кредитами, банк має два варіанти: позиватись до боржника в суді або продавати зовнішнім колекторам цю заборгованість.
Загалом торік українські банки були сторонами у 56 670 судових справах. Це на 37% менше, аніж до початку великої війни.
Десятка банків, які найчастіше беруть участь у судових процесах, зменшила свою активність у 2022 році. Так, державні ПриватБанк та Ощадбанк подали удвічі менше позовів, аніж у 2021. Найбільше падіння позовної роботи спостерігається в А-Банка — аж утричі.
"Зважаючи на зростання NPL, ми очікували збільшення позовів від банків до судів — проте цього не відбувається. Отже, банки готуються до продажу кредитних портфелів колекторам — що призводить до збільшення збитків та корупційних ризиків", — зазначає керівник Опендатабот Олексій Іванкін.
Національний банк 8 березня оновив список системно важливих банків України. У порівнянні з минулим роком він збільшився на одну позицію завдяки Креді Агріколь Банку.
Наталія Софієнко
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/270118.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua