20 апр, 14:00
Німеччина вже наступного дня після закриття трьох останніх атомних станцій у країні розпочала імпорт електроенергії з французьких атомних станцій. Про це пише Bild.
Обсяг імпорту в неділю, 16 квітня, становив 6 ГВт. Більшість йшла з французьких АЕС, ще частина — від вугільних електростанцій Польщі, які забруднюють довкілля.
Сама Німеччина робить ставку на чисту відновлювану енергію. Але за погодних умов, що склалися, сонячні електростанції працюють лише на 4,2% потужності, вітряні — на 11%.
Багато хто в Німеччині вітає відмову від атомної енергії. Але є й такі, що критикують закриття АЕС.
Наприклад, керівництво Баварії наполягає, що АЕС у регіоні потрібно не закрити назавжди, а законсервувати, щоб їх можна було знову запустити за потреби, зазначає Bild.
Німеччина ще у 2000 році ухвалила політичне рішення поступово відмовитися від атомної енергогенерації. На той момент у країні діяли 19 АЕС. У 2011 році після катастрофи на АЕС "Фукусіма" в Японії було вирішено завершити цей процес до кінця 2022 року.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну і спричиненої цим вторгненням енергетичної кризи зупинку останніх реакторів було перенесено на весну 2023 року.
Роман Бриль
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/271179.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua