10 июл, 09:00
Станом на 1 липня українські золотовалютні резерви складали 39 млрд доларів, що стало рекордним показником за всю історію незалежної України. Про це повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.
Він підкреслив, що цей результат є надзвичайним для країни, яка перебуває в умовах повномасштабної війни. Україна стала унікальним прикладом держави, яка змогла залучити глобальний периметр підтримки. Міжнародні партнери виявили надзвичайну підтримку, а обсяги зовнішнього фінансування досягли історичних рекордів.
Зазначено, що ця підтримка - результат обґрунтованих рішень, які враховують здатність України до ефективності фінансового сектору, виконання зобов'язань та продовження необхідних реформ.
Пишний нагадав, що тільки у червні до уряду надійшли 1,6 млрд доларів від ЄС, 1,2 млрд доларів від США, 69,1 млн доларів від Світового банку та 15,0 млн доларів від Уряду Фінляндії.
У червні Україна також успішно пройшла перший перегляд програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом та отримала другий транш у розмірі 886,0 млн доларів.
Таким чином, за рахунок надходжень від міжнародних партнерів резерви залишилися значно більшими, ніж обсяги втручання Національного банку України через продаж валюти та боргових виплат в іноземній валюті. Такий рівень резервів зміцнює спроможність НБУ підтримувати стабільність курсу.
Варто зазначити, що 29 червня Правління Національного банку України затвердило стратегію пом'якшення валютних обмежень, перехід до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. Це є важливим кроком для зміцнення фінансової стабільності країни.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/273251.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua