Експорт моторних мастил до РФ: Південна Корея зайняла місце Total та Shell

11 июл, 14:00

Південна Корея збільшила експорт моторних мастил до Російської Федерації після відходу з ринку нафтових гігантів Total, Shell, BP та інших компаній. За даними південнокорейської державної статистики, експорт південнокорейських моторних мастил до Росії зріс у 2022 році на 116,7% до 229 мільйонів доларів. Про це повідомляє Financial Times.

За словами FT, після відходу західних нафтокомпаній, особливо Total, Shell та BP, які мали провідні позиції на російському ринку, експорт південнокорейських мастил до Росії значно збільшився.

Згідно з даними щодо російського імпорту, основними бенефіціарами стали дві південнокорейські компанії - SK Enmove і GS Caltex, спільне підприємство південнокорейської GS Group і американського енергетичного гіганта Chevron.

Усього до початку російського вторгнення в Україну у січні 2022 року обидві компанії поставили Росії моторних мастил на суму близько 2,8 мільйона доларів, проте пізніше обсяги значно зросли, досягнувши піку у березні 2023 року - 28 мільйонів доларів.

SK Enmove і GS Caltex наразі мають вагомі частки на російському ринку моторних мастил - 6,5% і трохи більше 5% відповідно.

Компанії стверджують, що їхня продукція не використовується для обслуговування російської військової техніки. Вони зазначають, що контракти з російськими партнерами містять чіткі правила щодо перепродажу продукції, а через санкції США та ЄС російські партнери не можуть продавати їхню продукцію військовим структурам.

Аналітики, опитані FT, зауважують, що майже неможливо перевірити, яким чином моторні мастила використовуються, особливо військовими цілями. Будь-які паливно-мастильні матеріали можуть мати подвійне застосування - цивільне або військове.

Всупереч цьому, SK Enmove стверджує, що більшість країн покладаються на місцеве виробництво моторних мастил для військових потреб, а їхні моторні мастила продаються переважно для власників автомобілів преміум-класу.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/273295.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua