Запуск першого атомного реактора AP1000 в США та його вплив на енергетику України

02 авг, 16:30

Атомна електростанція "Елвіна В. Вогтля" (АЕС Вогтль) повідомила про успішне завершення випробувань та початок комерційної експлуатації першого реактора AP1000 на території Сполучених Штатів Америки. Інформацію про цей успішний запуск надала компанія "Georgia Power", що є найбільшим акціонером станції.

Для України ця подія також має велике значення, оскільки компанія "Енергоатом" планує будувати аналогічні енергоблоки на своїх атомних електростанціях. Вже у серпні 2021 року "Енергоатом" уклав меморандум про співпрацю з "Westinghouse Electric" з метою збудувати п'ять енергоблоків AP1000, а в червні 2022 року була укладена домовленість про збільшення їх кількості до дев'яти.

Перші два енергоблоки AP1000 планується встановити на Хмельницькій атомній електростанції.

Реактор AP1000 на повній потужності здатен забезпечити електроенергією близько 50 000 клієнтів у штаті Джорджія, повідомляє власник електростанції. За прогнозами, реактор буде працювати від 60 до 80 років.

Також на атомній електростанції "Елвіна В. Вогтля" є ще один енергоблок AP1000, який знаходиться на фінальній стадії будівництва та випробувань.

За даними Інституту атомної енергії США, на території країни у 2022 році діяли 92 ядерних реактори на 54 атомних електростанціях у 28 штатах. Середній вік американських реакторів становить 40 років, найстаріший з них був побудований ще у 1969 році.

Також варто зазначити, що раніше чотири реактори AP1000 були успішно збудовані на території Китаю, що свідчить про успішну реалізацію цього технологічного рішення в іншому регіоні. Запуск реактора в США став ще одним кроком у розвитку ядерної енергетики та збільшенні її ролі в світі.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/273858.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua