Казахстан розширює флот танкерів, шукаючи альтернативу російському трубопроводу

04 сен, 17:00

Казахстан активно інвестує в розширення свого флоту танкерів для транспортування нафти через Каспійське та Чорне моря, що стає важливим кроком у пошуках альтернативного маршруту для експорту своєї нафти, обходячи російський трубопровід.

За інформацією Bloomberg, Акціонерне товариство "КазМунайГаз" вже закупило два танкери дедвейтом 8 тисяч тонн кожен. Незважаючи на їхню невелику величину для нафтової промисловості, це крок у розвитку альтернативного маршруту, який вже має значиме значення.

За словами заступника міністра енергетики Єрлана Аккенженова, планується придбати ще два судна дедвейтом 80 тисяч тонн кожен для транспортування нафти через Чорне море.

Казахстан розглядає альтернативні маршрути транспортування нафти, незважаючи на те, що Каспійський трубопровідний консорціум, який проходить через Росію, залишається найбільш вигідним маршрутом для експорту нафти з країни. Проте Казахстан вирішив розширити свій спектр можливостей та ризикувати в пошуках альтернативи.

Нещодавно відомо, що КТК (Каспійський трубопровідний консорціум) переправив близько 80% казахстанського експорту нафти минулого року. Трубопровід транспортує нафту з основних родовищ Казахстану до чорноморського танкерного терміналу поблизу російського порту Новоросійськ. Проте політичні та геополітичні турбулентності можуть створити незворотні обставини для Казахстану.

Резерви нафти відомого казахстанського родовища стають все більш важливими для Європи через геополітичні перепони на шляху російської нафти після подій в Україні. Проте навіть при цьому позиціонуванні, проблеми з терміналом у Новоросійську та загрози для судноплавства у Чорному морі можуть загострити ситуацію.

У 2023 році Казахстан вже успішно експортував 300 тисяч тонн нафти через Каспійське море і трубопровід Баку-Тбілісі-Джейхан, що пролягає з Азербайджану до Туреччини. Планується відправити ще 1,2 мільйони тонн через цей маршрут до кінця року.

Позиціонуючи себе для розширеного експорту, Казахстан також розглядає можливість збільшити експорт нафти до Китаю до 6,5 мільйонів тонн на рік, порівняно з 1 мільйоном, який планується відправити цього року. Це рішення буде залежати від економічних інтересів виробників нафти.

Важливим кроком у реалізації цих планів стане розширення виробництва нафтопродуктів на Шимкентському нафтопереробному заводі на півдні Казахстану. Цей новий завод планується побудувати до 2030 року і подвоїти його потужність до 12 мільйонів тонн нафти на рік за оціночною вартістю від 5 до 6 мільярдів доларів США. Крім того, ще 500 мільйонів доларів можуть бути витрачені на розширення трубопроводу, що подає нафту до цього заводу.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/274424.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua