Більшість країн ЄС виступають проти подовження заборони на імпорт українських сільськогосподарських товарів

08 сен, 15:00

Більшість країн Європейського Союзу виступають проти подовження заборони на імпорт українських сільськогосподарських товарів після середини вересня, несмотря на заклики п'яти східних країн-членів залишити обмеження в силі.

З посиланням на видання Politico, інформує "Європейська правда".

Чотири дипломата ЄС повідомили, що на зустрічі з Єврокомісією в середу посли ЄС з решти 22 країн-членів або відкрито виступили проти ідеї подовження обмежень, або залишилися глибоко скептичними, сказав високопоставлений дипломат ЄС.

Франція та Німеччина були серед країн, які найбільш критично ставилися до подовження обмежень, зазначив дипломат.

Два дипломата заявили, що хоча багато країн визнають труднощі, з якими стикаються п'ять східних країн, вони попросили Єврокомісію запропонувати альтернативні заходи.

Один дипломат ЄС з країни, яка скептично ставиться до подовження обмежень, стверджує, що рішення про подовження імпортних обмежень буде "суто політичним", оскільки над дискусією нависають майбутні загальні вибори в Польщі.

Високопоставлений польський посадовець визнав, що вибори відіграють певну роль.

"Причиною введення обмежувальних заходів на рівні ЄС стало те, що фермери почали блокувати дороги і термінали. І нам потрібно уникнути ситуації, щоб доведені до відчаю фермери або радикальні лідери фермерських спілок скористалися цією ситуацією", – сказав він.

Інший польський урядовець, який брав участь в обговоренні в середу, стверджував, що немає "жодних суттєвих підстав" для припинення дії цих заходів. "Коли йдеться про фактологічні чинники, зараз існує більше підстав для збереження винятків, ніж у квітні", коли заходи були вперше запроваджені, сказав посадовець.

Єврокомісія самостійно вирішуватиме, чи подовжувати обмеження, але з огляду на наявні дані, виконавчій владі ЄС буде важко виправдати подовження, сказав дипломат з однієї зі скептично налаштованих до подовження заборони країн-членів ЄС.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/274516.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua