13 сен, 17:41
Як правильно обрати онлайн кредит в МФО?
Мікрозайми стрімко набирають популярність у зв'язку з простотою оформлення і доступністю для категорій позичальників, до яких банки ставляться з упередженням. Перш ніж ухвалити рішення звернутися в МФО за позикою, важливо знати кілька речей.
-
Оцініть критичність ситуації та реальну необхідність онлайн кредитів на карту. Вони призначені для тимчасового фінансового поліпшення, тому важливо зрозуміти, наскільки критичною є ваша ситуація.
-
Зробіть оцінку своїх можливостей. Запозичені гроші потрібно буде повернути з відсотками. Перед тим як брати позику, обов'язково переконайтеся, що зможете погасити її вчасно, не завдаючи серйозної шкоди вашому бюджету.
Якщо все-таки потреба в грошах залишається актуальною, варто розглянути можливість отримання позики. Для цього слід дотримуватися кількох правил.
Кроки для отримання
Виберіть кредитора. Існують два основні варіанти: банк і МФО (мікрофінансова організація). Якщо у вас є час, хороша кредитна історія і можете надати всі необхідні документи, зверніться до банку. Вони надають довгострокові кредити із нижчим відсотком порівняно з мікрофінансовими організаціями.
Якщо у вас обмежений час або ви не впевнені в отриманні кредиту в банку, а необхідна сума невелика і на короткий термін, зверніться до МФО.
Вони створені для підтримки малого бізнесу та громадян, який не завжди має доступ до фінансування через банки. Нині мікрофінансові організації також пропонують споживчі позики, включно з позиками "до зарплати". Однак вартість грошей буде вищою, і тому цей вид фінансування не призначений для тривалого використання. При виборі кредитора:
-
Перевірте, чи входить обрана компанія до державного реєстру МФО, щоб уникнути шахрайства.
-
Не поспішайте підписувати договір одразу після отримання інформації про умови позики. У вас є час на обдумування пропозиції. Скористайтеся цією паузою, щоб перевірити, чи внесено обрану організацію до реєстру. Дані в договорі мають повністю відповідати інформації в реєстрі, включно з юридичними реквізитами, повним і скороченим найменуванням та адресою місцеперебування.
-
Мікропозика являє собою доступний і швидкий спосіб розв'язувати фінансові проблеми. Однак перед її отриманням важливо уважно вивчити умови й оцінити свої можливості для повернення.
Оцінка пропозицій і важливі аспекти мікрозаймів
Порівняйте пропозиції різних компаній, перш ніж приймати рішення. Зверніть увагу на відсоткові ставки, оскільки навіть на короткий термін вартість мікропозики 2,0% на день становить близько 60% на місяць. Перед тим як погодитися на такі умови, зважте, чи готові ви заплатити такі високі відсотки.
Вивчіть індивідуальні умови договору, представлені в табличній формі, а також загальні умови, встановлені кредитором. Зверніть увагу на можливі додаткові послуги, які можуть вплинути на загальну суму, яку вам потрібно буде повернути.
Перевірте повну вартість кредиту. Максимальну переплату, як у відсотках річних, так і в гривнях, має бути явно вказано на першій сторінці індивідуальних умов договору.
Використовуючи ці рекомендації, ви зможете більш усвідомлено оцінити пропозиції і вибрати найбільш вигідну мікропозику в МФО.
Що потрібно пам'ятати
-
Терміни: важливо погасити мікропозику в короткі терміни, щоб мінімізувати витрати зі свого бюджету.
-
Відсотки та штраф: загальна сума всіх платежів (відсотки, штрафи, пені, плата за додаткові послуги) повинні бути вказаними у вашому примірнику договору.
Важливі дії при погашенні заборгованості
-
Зберігайте документи про оплату (чек, квитанцію або прибутково-касовий ордер).
-
Якщо перераховуєте гроші на рахунок, перерахуйте їх за день-два до терміну платежу.
-
Попросіть у кредитора довідку про погашення позики.
Права позичальника
Якщо вважаєте, що МФО порушує ваші права, зверніться до регулятора — НБУ.
Грошові суперечки можна залагоджувати за допомогою судових розглядів.
Повноваження колекторів: стягувачі заборгованості не можуть зловживати своїми правами. У разі протиправних дій зверніться до правоохоронних органів.
Кредитний портал LoanCompas UA.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/274589.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua