США виділять Україні $522 мільйони на підтримку енергетичної системи

26 сен, 09:00

Уряд Сполучених Штатів Америки збирається надати Україні допомогу в розмірі $522 мільйони для підтримки стабільності її енергетичної системи. Ця інформація з'явилася у міжурядовому меморандумі щодо співпраці в забезпеченні стійкості енергетичної системи України, опублікованому американським посольством.

Варто зауважити, що $100 мільйонів з загальної суми будуть надані Україні лише після виконання необхідних умов. Серед цих умов - затвердження нового статуту та створення наглядової ради для ТОВ "Оператор ГТС України" до кінця жовтня, проведення конкурсу на обрання членів наглядової ради НАЕК "Енергоатом" до кінця листопада, та утворення ПАТ "Енергоатом" замість нього до кінця грудня.

США також вимагають, щоб Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг установила порядок, обсяг, ступінь та періодичність надання інформації про оптову торгівлю енергоносіями, які відповідають вимогам законодавства REMIT, до 1 квітня 2024 року.

Метою цього меморандуму є відновлення критичної інфраструктури, впровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору та підтримка України у переході до низьковуглецевої, конкурентоспроможної та інтегрованої з європейськими стандартами енергетичної економіки.

Ця співпраця передбачає наступні напрямки:

Відновлення електро-, теплоенергетичної та газової інфраструктури України, включаючи закупівлю та встановлення магістральних автотрансформаторів.
Посилення стійкості електроенергетичної системи та забезпечення достатності та гнучкості її роботи, особливо у секторах як опалення, водопостачання, водовідведення, транспорт, телекомунікації та охорона здоров'я.
Встановлення розподіленої газової генерації, включаючи турбіни CCGT американського виробництва.
Посилення використання розподіленої генерації з відновлюваних джерел енергії в електро- та теплоенергетиці.
Зміцнення фізичного зв'язку України з європейськими газовими та електричними мережами.
Проведення реформ у сфері енергетики відповідно до законодавства Європейського Союзу та зобов'язань України перед Енергетичним співтовариством.
Співпраця у галузі цивільної ядерної енергетики.
Захист критичної енергетичної інфраструктури України, включаючи фізичний антидроновий та антиракетний захист, кібербезпеку та визначення міжгалузевих взаємозалежностей.
Важливо відзначити, що під час минулого осінньо-зимового сезону, коли Росія атакувала українську енергетичну інфраструктуру, допомогу Україні надавало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), виділивши значні кошти для підготовки країни до опалювального сезону та забезпечення стійкості енергетичної системи.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/274726.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua