Енергетична незалежність: Україна запустила п'ять нових свердловин для видобутку газу

29 сен, 09:00

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", конкретніше Акціонерне товариство "Укргазвидобування", що входить до складу "Групи Нафтогаз", оголосила про успішний запуск експлуатації п'яти нових газових свердловин. Ці свердловини, зокрема, призначені для збільшення обсягів видобутку природного газу на території України.

За інформацією, наданою пресслужбою НАК "Нафтогаз", ці нові свердловини призначені додатково видобувати близько 500 тисяч кубометрів газу щоденно.

Слід відзначити, що чотири із п'яти свердловин були пробурені на "старих" родовищах, які мають вік 45-55 років. Нова свердловина є повністю новою і надає додаткові резерви для видобутку природного газу. Перший газ із цієї нової свердловини вже входить у газотранспортну систему України з початком цього місяця.

"Для досягнення наших цілей зі збільшення видобутку газу ми використовуємо різноманітні стратегії, включаючи застосування сучасних технологій для відкриття нових покладів на вже виснажених родовищах і інвестиції в дослідження та освоєння нових ділянок", - пояснив Олег Толмачев, тимчасово виконуючий обов'язки генерального директора АТ "Укргазвидобування".

Він також відзначив, що завдяки цим підходам, на одному зі старих родовищ за останні два роки вдалося збільшити добовий видобуток газу на 35%, а на іншому навіть на 50%.

"Решта родовищ, які завдяки використанню сучасних технологій отримали новий потенціал, демонструють стабілізацію показників і можливість подальшого зростання видобутку", - зауважили в АТ "Укргазвидобування".

Слід зазначити, що протягом поточного року "Укргазвидобування" вже введено в експлуатацію 58 нових газових свердловин з середньодобовим дебітом 5,3 мільйонів кубометрів природного газу.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" має амбітний план на цей рік, який передбачає збільшення внутрішнього видобутку природного газу для задоволення потреб України, навіть в умовах повномасштабної війни з Російською Федерацією. Це є кроком до досягнення енергетичної незалежності країни.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/274780.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua