11 окт, 22:35
Міжнародний обмін податковою інформацією – ефективний інструмент контролю в межах трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/716795.html повідомила наступне.
З метою забезпечення ефективної боротьби із ухиленням від сплати податків та їх мінімізацією на міжнародному рівні переважна більшість країн імплементувала міжнародні стандарти прозорості та обміну інформацією у податковій сфері.
Сьогодні Україна в повній мірі залучена до процесів обміну податковою інформацією, які здійснюються на підставі Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах (зі змінами), ратифікованою Верховною Радою України у 2008 році, а також чинних міжнародних угод про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків.
Так, обмін податковою інформацією з компетентними органами зарубіжних країн, який не припиняється навіть у період воєнного стану, є особливо важливим та дієвим інструментом захисту економічних інтересів нашої держави при відпрацюванні питань з трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування.
Переважна більшість спеціальних запитів про отримання податкової інформації скеровується до компетентних органів: Республіки Кіпр – 32%, Швейцарії – 18%, Великобританії – 9%, Німеччини та Люксембургу – по 7%, Нідерландів, Італії та Іспанії – по 5%, інших країн – 12 %.
Результати такого обміну інформацією, а саме отримані за спеціальними запитами матеріали, мають вирішальний вплив на подальший перебіг контрольно-перевірочних заходів та дозволяють охопити перевіркою ті питання, які тривалий час залишались поза податковим контролем, але щодо яких від іноземних державних органів отримано інформацію/документи, що свідчать про порушення податкового, валютного та іншого законодавства.
Водночас, отримана від іноземних компетентних органів інформація також використовується при формуванні доказової бази, якісного документування порушень, допомагає формувати зразкові кейси для підтримки позиції ДПС під час судових оскаржень, що в підсумку забезпечує надходження грошових зобов’язань до бюджету.
Державна податкова служба України вдячна партнерам – іноземним компетентним органам за якісну взаємодію та плідну співпрацю з питань обміну податковою інформацією в контексті протидії міжнародним схемам розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування.
Ефективний вектор співпраці: зустріч керівництва податкової служби Дніпропетровщини та НТУ «Дніпровська політехніка»
До Головного управління ДПС у Дніпропетровській області із зворотнім візитом завітало керівництво національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (НТУ «Дніпровська політехніка»).
Мета візиту – розширення співробітництва в рамках реалізації положень Договору про співпрацю, підписаного 28 вересня 2023 року.
Обговорено взаємовигідні напрямки комунікації, розглянуто перспективи реалізації спільних проектів, напрацьовано план дієвих ініціатив на майбутнє.
За словами очільниці податкової служби області Федаш Наталі, податківці активно співпрацюють не лише з представниками громадськості та бізнес-спільнот, а й з вишами Дніпропетровщини.
В єдності наша сила!
Комунікації податківців Дніпропетровщини зі студентами продовжуються
Недостатньо тільки отримати знання; їх треба застосувати...
Йоганн Вольфґанґ фон Ґете
Днями відбулась масштабна зустріч заступника начальника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) Леонова Валерія зі студентами Університету митної справи та фінансів (далі – Університет). Декілька учбових груп Університету одночасно прийняли участь у заході.
Обговорювали питання діяльності податкової служби, працевлаштування до ГУ ДПС та права на отримання податкової знижки за навчання.
«Податкова служба області завжди приділяє особливу увагу комунікаціям з молоддю. Адже молодь – це майбутнє нашої країни, рушійна сила України! Зустрічі зі студентами – це, у першу чергу, обмін інформацією, можливість донести до молоді важливі, цікаві та корисні знання у сфері податкового законодавства», – акцентував Леонов Валерій.
Цікавинкою івенту стала екскурсія музеєм податкової служби області та проведення податкової вікторини «Smart tax».
Проведення спільних заходів з ГУ ДПС допомагає студентам у здобутті практичного досвіду та професійних навичок під наставництвом досвідчених фахівців.
Не зупиняємось! Працюємо далі!
Надання послуг платникам ЦОПами податкової служби Дніпропетровської області
У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) станом на 01.10.2023 адміністративні послуги надаються у 33 центрах обслуговування платників (ЦОП) при ДПІ, мобільному ЦОПі та у ГУ ДПС.
В умовах введення в Україні воєнного стану ЦОПи ДПІ ГУ ДПС здійснюють сервісне обслуговування платників податків (платників єдиного внеску), зокрема надають адміністративні та інші послуги для платників незалежно від місця їх обліку.
Платники податків можуть отримати широкий спектр послуг: інформаційних, консультативних та адміністративних. ЦОПами забезпечується надання 79 адміністративних послуг, 53 з яких надається безкоштовно.
Так, протягом січня – вересня 2023 року до ЦОПів Дніпропетровської області надійшло 242 697 звернень у сфері надання адміністративних та інших послуг, що на 38 676 звернень більше у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. З них в електронному вигляді надійшло 102 321 звернення, або 42,2 відс. від загальної кількості, та на 19 648 звернень більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Впродовж дев’яти місяців п. р. платниками отримано 232 085 адміністративних послуг, що на 34 539 послуг більше ніж у відповідному періоді минулого року, з яких в електронному вигляді суб’єктами звернень отримано 89 716 адміністративних послуг, або 38,7 відс. від загальної кількості отриманих адміністративних послуг, та на 12 783 послуги більше у порівнянні з січнем – вереснем минулого року.
Протягом 2023 року здійснено 904 виїзди мобільного ЦОПу до територіальних громад Дніпропетровської області для надання адміністративних послуг їх мешканцям, у тому числі здійснені 507 адресних виїздів до маломобільних груп населення.
Станом на 01.10.2023 фахівцями мобільного ЦОПу надано 2 613 адміністративних послуг, з яких 762 адміністративні послуги під час адресних виїздів до маломобільних груп населення; інших послуг – 912; прийнято 564 податкові декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік.
Під час роботи мобільного ЦОПу приділялась увага найбільш актуальним питанням сьогодення, зокрема новаціям, що запроваджені Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (Закон № 3219).
Так, фахівцями мобільного ЦОПу надано понад 2 460 роз’яснень щодо застосування норм законодавства у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО з урахуванням норм Закону № 3219; розповсюджено серед суб’єктів господарювання понад 3 327 примірників друкованої продукції; надана практична допомога 196 суб’єктам господарювання в реєстрації програмних РРО.
Надано понад 217 роз’яснень щодо порядку визначення мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для фізичних осіб – платників податків – власників земельних ділянок та вручено 223 податкові повідомлення – рішення з МПЗ.
Крім того, платники отримали інформацію з інших питань законодавства, у тому числі про переваги користування безкоштовними електронними сервісами ДПС України.
Податкова служба у Дніпропетровській області: результати контрольно-перевірочних заходів протягом 9-ти місяців 2023 року
З початку 2023 року підрозділом податкового аудиту Головного управління ДПС у Дніпропетровській області проведено 1 534 перевірки, що майже в 2,3 рази більше ніж за звітний період минулого року (680).
За результатами контрольно-перевірочних заходів звітного року донараховано всього грошових зобовʼязань за січень – вересень п. р. 1 081,7 млн грн, що в 1,8 рази більше ніж за відповідний період минулого року (569,5 млн грн), у тому числі за вересень п. р. – 109,7 млн гривень.
Дніпропетровщина: здійснення заходів, направлених на боротьбу з незаконним обігом підакцизних товарів
Під час проведення спільних дій Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) та Дніпропетровською обласною прокуратурою в рамках проведення заходів, направлених на протидію незаконному обігу підакцизних товарів, зокрема, тютюнових виробів та алкогольної продукції, в одному з районних міст Дніпропетровської області виявлено факт незаконної діяльності торгівельного закладу без відповідної державної реєстрації, без наявності дозвільних документів, реалізації тютюнових виробів без марок акцизного податку, з порушенням вимог касової дисципліни, а також реалізації у пластиковій тарі, тетрапаках різного об’єму та кольору рідин з характерним запахом алкоголю.
Результатом спільних заходів в рамках кримінального провадження є вилучення тютюнових виробів без марок акцизного податку у кількості 10,0 тисяч пачок, а також пластикових пляшок (тетрапаків) з рідинами різного кольору та об’єму з характерним запахом алкоголю у кількості понад 800,0 шт. загальним обсягом майже 1 000 літрів, готівкові кошти, «чорнові» записи тощо.
Разом з тим, ГУ ДПС звертає увагу платників податків на безумовне дотримання вимог законодавства, що регулює обіг та реалізацію підакцизної групи товару. Реалізація підакцизної групи товарів в рамках правового поля безпосередньо впливає на наповнення бюджетів територіальних громад міста.
Відбулося засідання комітету за галузевою ознакою «Професійні послуги» Громадської ради
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) повідомляє, що днями відбулося четверте засідання комітету за галузевою ознакою «Професійні послуги» Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області (далі – Комітет).
У заході прийняли участь заступник начальника ГУ ДПС Леонов Валерій та начальник управління інформаційної взаємодії ГУ ДПС Осипова Манушак.
Під час засідання Комітету розглянуті питання щодо відновлення відповідальності за порушення вимог щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО)/програмних РРО з урахуванням норм Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».
Крім того, присутніх проінформовано про законодавчо визначений обов’язок для ріелторів надавати до контролюючих органів інформацію про укладені за їх посередництвом договори щодо оренди нерухомості.
Податкова служба Дніпропетровщини долучається до ініціатив з підтримки ветеранів війни
Слово «ветеран» нині набуло особливого значення. Це батьки, брати та сестри, сини та доньки, які захищають свободу та незалежність України. Висловлюємо вдячність усім Вам, шановні ветерани, за внесок у нашу Перемогу!
Сьогодні податківці Дніпропетровщини провели зустріч зі слухачами курсів помічників ветеранів у межах роботи Центру ветеранського розвитку при Університеті митної справи та фінансів.
Лейтмотив заходу – обговорення питань, які важливі для відкриття та ведення ветеранського бізнесу. Розглядались, зокрема, основні аспекти застосування РРО/ПРРО та найважливіші форми комунікацій податкової служби області з громадськістю та бізнесом.
У пріоритеті роботи податківців регіону – ініціативи, які надають платникам, зокрема ветеранам війни, інформаційну підтримку, допомагають вирішити питання податкового законодавства та адаптуватися у сфері ведення бізнесу.
Працюємо далі!
Порядок застосування нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області як бази оподаткування земельним податком
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Базою оподаткування земельним податком є нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та площа земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено (п. 271.1 ст. 271 ПКУ).
У разі, якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту, а нормативна грошова оцінка її не проводилась, для розрахунку земельного податку застосовується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області.
Окремо увагу слід звернути на коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки для земель сільськогосподарських угідь, який у 2022 – 2023 роках становить 1,0.
Разом з тим, для земельних ділянок, що не належать до сільськогосподарських угідь (наприклад, землі промисловості, зв’язку, транспорту), нормативна грошова оцінка яких не виконана, але в якості бази оподаткування застосовується вартісний еквівалент нормативної грошової оцінки ріллі по області, податкові зобов’язання із земельного податку обчислюються із застосуванням коефіцієнту індексації, визначеного відповідно до законодавства для таких земель.
Таке правило необхідно застосовувати і в наступних податкових періодах у разі, якщо й в подальшому будуть встановлюватись відмінні коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки для земель сільськогосподарських угідь та інших земель.
Про наслідки незадекларованої праці для працівника
Задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави.
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що для найманого працівника працювати без оформлення належним чином своїх трудових відносин з роботодавцем, а свій заробіток отримувати в «конверті» це значить бути незахищеним законом.
Наслідки незадекларованої праці для працівника:
- погані умови праці;
- немає компенсації у разі хвороби чи нещасного випадку;
- немає соціальних гарантій: оплачувана відпустка, можливість навчатися, нормований робочий день;
- немає офіційного трудового стажу;
- майже неможливо захистити себе у разі конфлікту, відмови в оплаті праці чи незаконного звільнення.
Незадекларована праця, позбавляючи найманих працівників можливості захисту своїх інтересів, сприяє ухиленню від сплати податків, а відповідно ненадходженню до бюджетів коштів, необхідних для забезпечення Збройних Сил України та підтримки громадян, які постраждали від збройної агресії.
Тільки офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу.
Шановні працівники! Вимагайте офіційного працевлаштування, не погоджуйтеся на отримання зарплати у «конверті», не ризикуйте своїм майбутнім!
Щодо коригувань у частині виплат доходів нерезидентам та дотримання принципу «витягнутої руки»
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» передбачено, що тимчасово, на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, у разі самостійного виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених статтею 50 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання, такий платник звільняється від нарахування та сплати штрафних санкцій, передбачених пунктом 50.1 статті 50 ПКУ, та пені.
Зазначене нововведення стосується, зокрема і коригувань, які проводитимуться суб’єктами господарювання з податку на прибуток підприємств в частині виплат доходів нерезидентам та дотримання принципу «витягнутої руки».
При цьому строки давності, визначені пунктом 102.1 статті 102 ПКУ, зокрема, щодо операцій, проведених відповідно до вимог статті 39 ПКУ, становлять – 2 555 днів.
Таким чином, платники податків можуть подати уточнюючий Звіт про контрольовані операції, починаючи з 2015 звітного року.
До уваги платників, які використовують єдиний рахунок!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.
Платники, які використовують єдиний рахунок, при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції керуються Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 із змінами.
У разі якщо надавач платіжних послуг до теперішнього часу не забезпечив розробку програмного забезпечення відповідно до вимог зазначеного наказу, то для клієнтів таких банків та небанківських фінансових установ збережена можливість на певний період часу заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції в старому форматі (неструктурованому).
При цьому, надавачі платіжних послуг повинні повідомити своїм клієнтам дату готовності переходу з неструктурованого формату на структурований (по закінченню розробки програмного забезпечення).
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/274939.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua