20 окт, 18:00
Членів G7, країн "Великої сімки", цього тижня очікують обговорити чотири можливих плани заборони російських алмазів на своїх ринках, починаючи з 1 січня. Ці плани варіюються від легкого саморегулювання до більш суворих заходів щодо імпорту. Розбіжності в підходах затягли процес узгодження цих заборон протягом понад року.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на документи, з якими ознайомилися на посадах, близьких до переговорів.
Чотири різні пропозиції були розроблені представниками Бельгії, Індії, французької групи ювелірної промисловості та Всесвітньої алмазної ради і будуть предметом обговорення на технічній зустрічі представників G7 19 жовтня.
"Заборона, яку пропонує G7, суттєво вплине на російський експорт алмазів, оскільки країни G7, такі як США, Канада, Японія, Німеччина, Велика Британія, Італія та Франція, споживають 70% світового обсягу алмазів.
Проте це також вплине на глобальну пропозицію, оскільки Росія є найбільшим виробником алмазів у світі, виробляючи 30% світового попиту", - зазначає агентство.
Однак досягнення спільної думки виявляється складним завданням, оскільки деталі заборони G7 можуть покращити або погіршити умови для певних найбільших світових алмазних центрів, таких як Бельгія, Індія та США, і їхню частку на світовому ювелірному ринку.
Головні розбіжності між пропозиціями стосуються джерела походження алмазів, механізмів перевірки їхнього походження з Росії і наслідків порушення правил.
Бельгія хоче, щоб контрольні пункти були в її власних алмазних центрах в Антверпені, враховуючи свою репутацію і бажання уникнути втрати престижу та ризику опинитися в центрі скандалу. Водночас, Індія переживає за своїх малих і середніх виробників, яким може бути важко впоратися з жорсткими правилами.
Важливо зазначити, що Європейський Союз і G7 розглядають можливість заборони російських алмазів з 2022 року в рамках санкцій проти Російської Федерації через її вторгнення в Україну. Сполучені Штати вже ввели санкції проти російського державного виробника алмазів "Алроса", однак це не вплинуло значно на їхні фінансові показники.
Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/275032.html
Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua