ЄС передасть Україні першу виплату із заморожених російських активів у липні

23 май, 09:00

21 травня країни Європейського Союзу ухвалили рішення використати доходи від заморожених російських активів для підтримки України. Єврокомісія планує здійснити перші виплати з цих активів у липні, зокрема для постачання сучасної зброї та боєприпасів до України.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський повідомив у соцмережі X (Twitter), що кошти, отримані від заморожування активів російського Центрального банку, будуть передані Україні. Він зазначив, що лише цього року сума може досягти 3 мільярдів євро, з яких 90% буде спрямовано на військову підтримку. "Росія повинна заплатити за шкоду, завдану її агресивною війною," – підкреслив Липавський.

Європейська комісія анонсувала першу виплату з доходів від заморожених активів Росії у липні 2024 року. Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс наголосив, що ЄС обрав юридично обґрунтований та гнучкий шлях, який дозволить надавати допомогу відповідно до найнагальніших потреб України. "Швидкість залишається ключовим фактором, і Комісія продовжить докладати всіх зусиль, щоб перший платіж був здійснений вже в липні," – зазначив Домбровскіс.

Рішення Єврокомісії набудуть чинності після публікації в Офіційному журналі. Ресурси для підтримки України будуть доступні з липня 2024 року з виплатами раз на два роки. У 2024 році 90% коштів піде на військове обладнання для України, а 10% – на бюджет ЄС, де всі асигнування також будуть спрямовані на фінансування допомоги Україні.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що комісія працює над пропозицією об’єднати частину прибутків від заморожених російських державних активів для допомоги Україні у її післявоєнній відбудові. Зазначається, що у Європі заморожено близько 210 мільярдів євро активів Банку Росії. Лише у Німеччині наразі заморожено російських активів на 3,9 мільярда євро.

Протягом останнього року країни Євросоюзу та США активно обговорюють варіанти передачі Україні прибутків від російських заморожених активів. Урсула фон дер Ляєн раніше зазначала, що комісія працює над пропозицією об’єднати частину прибутків від заморожених російських державних активів для допомоги Україні у її післявоєнній відбудові.

Україна ж наполягає, що надання лише відсотків від заморожених російських активів буде недостатнім для компенсації збитків, завданих війною. Київ сподівається отримати ці активи у повному обсязі. На початку травня видання Financial Times повідомило, що країни Великої сімки (G7) більше не розглядають можливість конфіскації заморожених російських активів, але шукають альтернативні шляхи використання цих коштів для допомоги Україні.

Зокрема, розглядається ідея Бельгії, яка зберігає близько 190 мільярдів євро резервів російського Центрального банку у Euroclear. Європейські країни уникають безпосереднього вилучення активів РФ через побоювання можливої "помсти".


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/277221.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua