Вплив енергетичних проблем на економічне зростання України: огляд і прогнози

23 май, 12:00

Міністерство економіки України оцінює, що у квітні 2024 року внутрішній продукт країни зрос на приблизно 4,3% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте темпи зростання в квітні виявилися нижчими, ніж у березні.

За даними Мінекономіки, протягом січня-квітня 2024 року ВВП виріс на 4,4% [±1%] у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року. Міністр економіки Юлія Свириденко зазначає, що в цей період спостерігається відновлювальний розвиток економіки, який зумовлений рекордними обсягами експорту, зростанням попиту на будівельні послуги та покращенням ділових настроїв.

Однак проблеми з енергетикою, а також пошкодження енергетичних об'єктів та дефіцит кваліфікованих кадрів негативно вплинули на ВВП. Наприклад, через атаки на енергетичну інфраструктуру України втрачено частину генераційних об'єктів, що може призвести до проблем у промисловості.

Проте, Мінекономіка прогнозує, що економіка України продовжить відновлюватися у 2024 році та може зрости приблизно на 4,6%. На жаль, оцінки Національного банку та інших міжнародних організацій є більш збереженими, прогнозуючи менше зростання через наслідки атак на енергетику.

Проте існують позитивні сценарії, такі як розширення експортних можливостей та пришвидшення євроінтеграційних процесів, які можуть сприяти відновленню економіки. Незважаючи на негативний вплив енергетичних проблем, Україна продовжує шукати шляхи до економічного відновлення.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/277223.htmlЧитайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua