Україна ухвалив рішення про введення нульової квоти на експорт цукру до ЄС

03 июн, 12:00

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення нульової квоти на експорт цукру до країн Європейського Союзу. Ця заборона діятиме до кінця 2024 року, як повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, це рішення прийнято для забезпечення дотримання умов експорту окремих товарів на митну територію держав-членів ЄС у рамках тимчасових заходів лібералізації торгівлі, які застосовуються до української продукції відповідно до Угоди про асоціацію.

Зміни були внесені до постанови Кабміну від 27 грудня 2023 року №1402 "Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2024 рік". Постанову доповнено новим додатком, який включає перелік сільськогосподарських товарів, експорт яких до ЄС підлягає ліцензуванню. До цього переліку увійшли цукор (з нульовою квотою), м'ясо та їстівні субпродукти свійської птиці, а також м'ясо та їстівні субпродукти індиків.

Таким чином, експорт цукру до ЄС буде заборонено з моменту публікації постанови. Національна асоціація цукровиків України "Укрцукор" раніше звернулася до уряду з проханням встановити нульову квоту на експорт цукру до Євросоюзу на 2024 рік, аргументуючи це досягненням граничного обсягу поставок українського цукру в ЄС, передбаченого рішенням ЄС.

На даний момент експортні поставки вже сягнули 262,6 тисяч тонн - квоти, встановленої на 2024 рік. Таким чином, "Укрцукор" ініціював закриття кордону для експорту цукру в ЄС, щоб уникнути перевищення лімітів.

Представники асоціації вважають, що такі дії демонструють конструктивну позицію українських виробників цукру та їхню готовність інтегруватися в європейський ринок відповідно до його вимог.

Це рішення має на меті не лише забезпечити виконання умов експортних квот, а й підтримати стабільність внутрішнього ринку цукру в Україні. Закриття експортного каналу дозволить уникнути дефіциту цукру на внутрішньому ринку та стримати зростання цін для українських споживачів.

Водночас, це рішення може вплинути на економіку вітчизняних цукрових виробників, які втратять можливість експортувати свою продукцію до одного з основних ринків збуту. Тому, подальші кроки уряду щодо підтримки цукрової галузі стануть критично важливими для забезпечення її стійкості та розвитку.


Адрес новости: http://e-finance.com.ua/show/277320.html



Читайте также: Новости Агробизнеса AgriNEWS.com.ua